Babinet.cz  /  Magazín  /  Cestování  /  Z Prachatic na Kvildu. Vyrazte za krásami Jižních Čech

Z Prachatic na Kvildu. Vyrazte za krásami Jižních Čech

6.5.2020 - redakce Babinet.cz

V Jižních Čechách je opravdu nádherně. Určitě bystě se měli vydat například do Prachatic.V historickém jádru města se nachází velmi cenné a krásné domy pokryté freskami. K vidění zde jsou například domy Knížecí, Rumpálův či Husův. Určitě se také dozvíte mnoho informací o Zlaté stezce, po které v dávné době vážení kupci převáželi sůl, a která spojovala Prachatice s bavorským Pasovem. Jednou do roka se tady také pořádají slavnosti Zlaté stezky.

Bývalé sklářské město

Odtud je to už jen patnáct kilometrů do Vimperka. To je bývalé sklářské město, které kdysi vyhořelo a znovu vstalo z popela jako bájný ptát Fénix.

Vimperk je nevelké město, ale oplývá velmi zajímavou architekturou. Má také dvě náměstí, To větší z nich má dvě kašny a také úžasný výhled na okolní lesy i starobylý kostel.

Dominantou Vimperka je hrad, na kterém v současné době probíhají restaurátoské práce, ale i tak má jeden prohlídkový okruh, který určitě zaujme každého, kdo nedokáže pochopit, jak je možné, že někdo v minulosti mohla nechat pod deseti nátěry zmizet nádherné fresky.

Odtud to máte už jen kousek do nejvýše položené vesnice v Česku, jmenuje se Kvilda. Cestou tam minete Chalupskou i Jezerní slať, kde i v létě bývá úplně nejchladněji.

Kvilda, pivo i pramen Vltavy

Na Kvildě najdete minipivovar, vyhlášenou pekárnu, krásný dřevěný kostel, ale také začátek cesty, která vede až k prameni Vltavy, matičky českých řek. Z té se tady můžete bez problémů a s chutí také napít. Pro turisty je cesta otevřená i v zimě. Zatímco v létě lze zdola cca dvacetikilometrový okruh pěšky nebo na kole. V zimě jsou ideální běžky.

 

Napsala Zuzana Zelenková

 

Foto:

Prachatice: Autor: Chmee2 – Vlastní dílo, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=15354221

Vimperk: Autor: SchiDD – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=64611880

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip