Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Jennifer Aniston, Angelina Jolie nebo Madona. Diety slavných osobností

Jennifer Aniston, Angelina Jolie nebo Madona. Diety slavných osobností

6.5.2020 - redakce Babinet.cz

Kdo by nechtěl vypadat jako hvězda stříbrného plátna. Asi každý by rád měl míry topmodelek a známých hereček. Za takovými křivkami se ale nezřídka skrývá doslova utrpení, tedy spousta nejrůznějších diet a také hodiny a hodiny ve fitness centrech. Dneska se podíváme na známé diety slavných osobností, které můžete zkusit i vy.

Jennifer Aniston

Krásná herečka si drží postavu i po padesátce. Je až neuvěřitelné jak dobře Jennifer Aniston vypadá. Proslýchá se, že bývala manželka Brada Pitta má „opletačky“ s bílou magií. Přesto všechno je o ní celkem jasné, že je milovnicí takzvané řecké diety. Takže to opět vypadá, že v hlavní roli nejsou čáry, ale zdravá strava a fitko.

Takže se vlastně stravujete, jako kdybyste jeli do Řecka. Jde o jídla plná ryb a zeleniny. Používá se také olivový olej a velké množství bylinek jako jsou tymián, oregano, nebo máta.

Mezi jednotlivými jídly pak nesmí být pauzy delší ne 5 hodin. U této stravy se nehubne nějak zázračně rychle, lze se takto ale stravovat dlouhodobě, aniž by utrpělo zdraví. Což u většiny diet není. Obvykle nějakým způsobem dieta ve finále nadělá víc škody než užitku.

Dále jíte: řecké jogurty, ryby nebo jehněčí na grilu, tzatziki, zeleninové saláty s olivami, feta sýrem a zálivkou z olivového oleje.

Angelina Jolie

Angelina, další exmanželka Brada Pitta zase vyznává kuchyni, ve které se stravujeme bez mléka. Poídí ovesnou kaši se sójovým mlékem, zeleninu, ryby, bylinkové čaje, za studena lisované oleje z různých semínek. A naopak rozhodně nepopíjí alkohol, kávu nebo černý čaj. Nedá si sušenku, těstoviny ani nic v čem jsou kvasnice. Nejí kořeněná jídla ani houby. Zakázaný je i cukr.

Angelina takhle zhubne klidně 10 kilo za měsíc, nejí ale v podstatě nic. Při dlouhodobém držení je taková dieta velmi nezdravá a člověk, který na ni není zvyklý, by mohl taky pěkně rychle zkolabovat.

Makrobiotická Madonna

Skvělé tělo měla celý život také Madonna. Její strava ale není jen tak pro někoho. Živí se totiž jen makrobiotickými potravinami. Navíc se říká, že jí jen tak něco nejde pod nos a tak řadu kuchařek ze svého domu vyhnala svinským krokem.

Jedná se o vegetariánský způsob stravování, který je založený na rovnováze potravin s jin a jang energií.

Madona byla navíc skoro celý život vegan, až teď si dopřává ryby, obilniny a zeleninu. Právě zelenina tvoří až třetinu jejího jídla, ta musí být vařená v páře, nebo dušená s minimem tuku. Zakázáno je maso, kromě ryb a mořských plodů, mléko, vejce, sladkosti a káva.

Popíjí čaj z tříletých čajových větviček, zázvorový čaj nebo čaj z opražené rýže. Kromě toho Madonna denně běhá, hodinu a půl cvičí a dvě hodiny se věnuje power józe.

 

Napsala Zuzana Zelenková

foto: gossip-addict.com

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip