Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  5 způsobů, jak posílit obranyschopnost vůči virům

5 způsobů, jak posílit obranyschopnost vůči virům

4.5.2020 - redakce Babinet.cz

Posílit imunitu už dlouho nebylo tak důležité jako v této době. Existují naštěstí velmi jednoduché triky, jak si vybudovat zdravý a silný organismus.

Doplňte vitamíny

Nejdříve ze všeho se zásobte vitamíny. Do jídelníčku tedy zařaďte co nejvíce ovoce a zeleniny, případně čerstvých džusů. Vitamíny můžete dodat i v doplňcích stravy, vždy ale volte ty přírodní, které jsou k tělu mnohem šetrnější. “Teď je velmi důležité suplementovat vitamin D ve vyšších dávkách spolu s vitamínem K2. Zapomínat byste neměli ani na zvýšený přísun vitamínu C,” říká majitelka společnosti Lifefood.cz Tereza Havrlandová.

Pijte mocný baobab

Do ranního pomerančového džusu přimíchejte baobab, respektive 100% prášek z tohoto exotického stromu. Obsahuje velké množství vitamínu C a vlákniny, i spoustu prospěšných látek, jež pomáhají v prevenci nemocí a infekcí. Podporuje také tvorbu bílých krvinek, které nás chrání proti virům, bakteriím a obecně cizím patogenům v organismu. Přimíchat ho můžete třeba i do smoothie, jogurtu nebo ovesné kaše. Zakoupíte za 159 Kč na e-shopu www.lifefood.cz.

Zkuste chlorellu v tabletách

Chlorella je jednobuněčná řasa známá pro vysoký obsah živin a schopnost vázat škodlivé toxiny. Co z ní však dělá skvělého bojovníka proti virům, je schopnost zvýšit vylučování takzvaného imunoglobulinu, což je jedna z hlavních lidských protilátek, která organismus chrání před patogeny, které se do těla dostávají nosem, očima a ústy. Běžně prodávaná chlorella má tvrdou buněčnou stěnu, kterou není lidské tělo schopné vstřebat. Vyzkoušejte místo toho chlorellu v tabletách. Jak ji užívat? Třikrát denně, vždy 15 minut před jídlem si dejte pět tablet a zapijte je dostatečným množstvím vody. Zakoupíte za 360 Kč  na e-shopu www.lifefood.cz.

Buďte venku

Čerstvý vzduch je pro zdravé tělo zcela nezbytný, stejně jako sluneční paprsky, které nám zajišťují zásobu vitamínu D.  Dopřejte si alespoň jednu delší procházku denně. Jděte svižnějším tempem, protože fyzická aktivita rovněž posiluje imunitu a také činnost srdce. Kromě toho vám nedovolí ukládat si příliš nadbytečného tuk.

Svačte chytře

Pro silný imunitní systém jsou nezbytná dobře fungující střeva a trávicí systém obecně. Posílit ho lze i chutnými krekry - Lifefood je nabízí v bio a raw kvalitě. K těm nejprospěšnějším patří krekry s nepasterizovaným kysaným zelím, které je na rozdíl od běžně kupovaného plné probiotik a vitamínu C. Jeho zvýšené dávky jsou v náročných obdobích pro tělo velice důležité. Zakoupíte za 69 Kč na e-shopu www.lifefood.cz.

BIO Březová šťáva s mátovou příchutí

Bio březová šťáva s mátovou příchutí je oblíbeným pomocníkem v tradiční medicíně. Je bohatá na vitamíny C a B a minerální látky je považována za účinné přírodní léčivo, připisují se jí omlazující a regenerační účinky. Máta peprná dodává šťávě skvělou osvěžující chuť. Je vhodná pro detoxikaci organismu, jako skvělý doplněk stravy a díky nulovému obsahu cukru je vhodná i pro diabetiky. Neobsahuje GMO a je pasterizovaná. Zakoupíte za 39 Kč www.potravinyarax.cz.

Náš tip: Nemáte sílu a chuť si každý den vařit? Objednejte si zdravé vegetariánské jídlo s sebou. Třeba z restaurace Spojka Karlín, která se nedávno připojila do krásného projektu Nesnězeno, jehož prostřednictvím můžete podpořit a pomoci těm, kteří jedou na 200% a docházejí jim baterky (zdravotníci a další, bez kterých bychom se teď neobešli). Více na www.spojkakarlin.cz a nesnezeno.cz

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Domas
14.4.2022 20:54

Dobrý den, poradíte mi někdo, jak si přírodně zlepšujete obranyschopnost vašeho těla? U čeho máte vyzkoušené, že opravdu funguje?

Rackovajana
16.4.2022 00:06

Začala jsem se o alternativní medicínu opravdu hodně zajímat a zjišťovala jsem si o tom hodně informací, než jsem začala pravidelně užívat doplněk stravy, který pomáhá k lepšímu fungování těla a lepší obranyschopnosti.

Domas
17.4.2022 11:22

Takže jste na sobě pozorovala nějaké výsledky?

Krizkovapavlicka
18.4.2022 02:49

Také mám zkušenost. Při pravidelném užívání Cordyceps, který patří k velmi ceněným houbám čínské medicíny, jsem začala pociťovat mnohem více energie a fyzické výkonnosti. Nejsem už tolik nachlazená jako jsem dříve bývala. Pokud byste chtěla, tak se určitě můžete podívat na stránky mycomedica, kde si tento doplněk stravy objednávám. Byla jsem předtím hodně unavená, i když jsem se ráno probudila. Teď se mi daleko lépe vstává a nejsem přes den tolik unavená.

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip