Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Jihočeský kraj  /  Lipno otevřelo 1. května novou sezónu

Lipno otevřelo 1. května novou sezónu

2.5.2020 - redakce Babinet.cz

Po téměř sedmi týdnech se oblíbený areál na Lipně, kde zábavu najdou zejména rodiny s dětmi, otevírá veřejnosti. Při květnových svátcích tu návštěvníci najdou vyžití nejen při procházkách v přírodě a na zdravém vzduchu, ale i na oblíbených atrakcích.

„Od 1. května bude celý areál opět kompletně v provozu. Kromě Stezky korunami stromů letní sezónu zahajuje i unikátní rodinné lesní hřiště Království lesa. Znovu se rozjede lanová dráha a v provozu bude bikepark a floutrejl,“ říká Jiří Falout z lipenského areálu. Návštěvníci budou mít k dispozici zároveň všechny půjčovny sportovního vybavení.  „Lipno je připravené na nadcházející turistickou sezónu, a to včetně veškerých hygienických opatření, která jsou nyní nutná,“ pokračuje Falout, který věří, že se na Šumavu dorazí zrelaxovat i rodiny s dětmi, které se stále ještě snaží vyhýbat běžnému životu.

„Pečlivě jsme připravili všechna hygienická opatření. U lanové dráhy budeme vždy po každém návštěvníkovi desinfikovat madla a další části, kterých se návštěvníci dotýkají. U vchodů do areálů jsou nainstalovány desinfekční prostředky,“ popisuje Jiří Falout postupy, které jsou zavedeny.

Návštěvníci mohou od 1. května využívat areál využívat téměř na 100 procent – kromě Aquawordu a kempu Modřín. „Předpokládáme, že na Lipno dorazí zejména rodiny s dětmi, které si budou chtít užít čerstvý vzduch, přírodu nebo zažít i něco nového,“ prozrazuje Jiří Falout, podle kterého je jarní Šumava doslova dechberoucí.

Novinkou letošní sezóny je prodej vstupenek na Stezku korunami stromů, Království lesa a lanovou dráhu prostřednictvím samoobslužných pokladen umístěných na centrálním parkovišti. K dispozici je 12 pokladen. Jako vstupenka bude sloužit karta hosta Lipno.Card. Využívat lze i eshop www.lipnocard.cz a po příjezdu na Lipno směřovat rovnou ke vchodu do areálů.

Tip na rodinný výlet:

Dopřejte si příjemnou změnu a vyrazte na Lipno. Užijte si jarní šumavskou přírodu se skvělými výhledy ze Stezky korunami stromů nebo zažijte společné chvíle v unikátním lesním parku Království lesa. Se staršími dětmi můžete vyzkoušet třeba speciální cyklotrasu floutrejl. lanovky a půjčovny sportovního vybavení jsou v provozu. I jednodenní výlet vás nabije novými zážitky!

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další tipy

Náš tip