Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Extrémní proměna: Lenka zhubla téměř 50 kilo za 8 měsíců

Extrémní proměna: Lenka zhubla téměř 50 kilo za 8 měsíců

27.4.2020 - redakce Babinet.cz

V příběhu Lenky (40) se najde zřejmě mnoho z nás. Po porodech výrazně přibrala a nedařilo se jí už vrátit na původní váhu, i když vyzkoušela mnoho diet. Problémem byla hlavně špatná životospráva, ve které chyběly snídaně a večer si zase doplňovala energii chipsy. V okamžiku, kdy se dostala na váhu 122 kilo se tento životní styl začal projevovat na jejím zdraví. Kvůli nadváze mě velmi bolely nohy a krom toho mě mrzelo, že se už nemohu oblékat tak, jak bych chtěla. S váhou 122 kilo jsem si nedokázala v obchodě vybrat nic, co by se mi líbilo. Když mi moje známa doporučila NUTRI FOOD PLAN, protože i ona s ním zhubla 20 kilogramů, rozhodla jsem se, že to také zkusím,“ vysvětluje Lenka. Výsledek? Po osmi měsících pod dohledem certifikované výživové poradkyně Lenka zhubla už 47 kilo.

Jídelníček na míru, odborné poradenství a odhodlání

Největší výzvou při hubnutí byl podle Lenčiny výživové poradkyně redukčních programů NUTRI FOOD PLAN Eriky Litecké čas. „Lenka chtěla mít hubnutí co nejrychleji za sebou. Nejsem zastánce rychlého a nadměrného hubnutí a většinou stravu upravujeme postupně. To znamená, že potraviny NutriFood sestavujeme do programů úplné nebo částečné náhrady stravy. Obsahují totiž všechny potřebné minerály, vitamíny a stopové prvky, a tak se nikdo nemusí bát, že by jeho tělu něco chybělo. Kromě toho jídelníček na míru připravujeme i s ohledem na výsledky diagnostiky metabolizmu, který vždy provádíme na vstupní prohlídce. Tak umíme zjistit celkový zdravotní stav klienta, ale například i intolerance na potraviny,“ vysvětluje nutriční poradkyně NUTRI FOOD PLAN Mgr. Erika Litecká.

Lenka však chtěla mít výsledky co nejrychleji viditelné. „Celých osm měsíců proto dodržovala úplnou náhradu stravy. Velkou výhodou NutriFood potravin je i to, že si člověk může vybrat z řady druhů chutných potravin – kaše, koktaily, tyčinky, polívky, hlavní jedlá, ale například aj palačinky. Pokud má tedy chuť na sladké, může si vybrat vždy zdravější alternativu s nízkým obsahem cukrů. V Lenčině případě převažovaly koktaily. Odhodlanost přinesla svoje výsledky,“ dodává Mgr. Erika Litecká.

Začátky hubnutí byly pro Lenku náročné hlavně kvůli špatným návykům. „Ráno jsem vůbec nesnídala a večer jsem se zase přejídala chipsy. Náhradu za nezdravé sladkosti jsem si ale našla v koktejlech NutriFood. Moje poradkyně mi poradila, jaké potraviny k nim můžu jíst a držela jsem se přesně jejích rad. Bála jsem se, zda nepřibírám po skončení redukčního programu, tedy po přechodu na klasické potraviny, ale díky radám poradkyně jsem už tři měsíce na běžné stravě a nic se nestalo,“ říká Lenka.

DOSTAŇTE SE DO FIT KONDICE Z POHODLÍ DOMOVA

Věděli jste, že nadváhou trpí až 40 % dospělých na světě? V Česku obezitou trpí dokonce 71 % mužů a skoro 57 % žen. Přidej se k nám a dostaňte se do fit kondice i během karantény a učiňte tak první krok pro své zdravší já.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

normální chlap
28.4.2020 23:15

Chtělo by to kvalitnější fotky k takovémuto tématu. Ta "po zhubnutí" braná z nadhledu širokáčem, kde paní vypadá jako trpajzlík s velkou hlavou toho o věci moc neřekne :-)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip