Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Panuje ve vaší kabelce nepořádek. Nápady, které možná oceníte

Panuje ve vaší kabelce nepořádek. Nápady, které možná oceníte

26.4.2020 - redakce Babinet.cz

Více než polovina žen ve svých kabelkách nosí více věcí, než skutečně potřebují. Je realitou, že téměř pětina žen svou kabelku zničila nebo poškodila, když se pokoušela do ní dostat příliš mnoho propriet. A největšími pachatelkami přečinu přecpávání kabelek přebytečnými věcmi s pocitem, že se „mohou hodit“.

Odbornice na módu Angelou Buttolphová, autorka knihy Kate Moss: Style, proto nabídla několik dobrých tipů, jak mít nad kabelkou kontrolu a zachovat její styl.

1. Vyhraďte si prostor pro váš smartphone

Vždy si vybírejte kabelku s vnitřní kapsičkou nebo vyhrazeným prostorem pro váš mobil. To je ta nejdůležitější věc, kterou potřebujete najít snadno – především, když spěcháte.

2. Upravujte si make-up doma a před cestou domů

Kolikrát si upravujete celý make-up na cestě? Nebylo by lepší se rychle upravit před odchodem z práce a nechat náhradní kosmetickou taštičku na pracovním stole?

3. Smotávejte kabely

Toulavé kabely od sluchátek a nabíječek jsou obvyklými viníky nepořádku. Úhledná klubíčka kabelů sice mohou působit pedantsky, ale oněch několik chvil navíc, které trvá smotat kabel sluchátek nebo nabíječky, šetří cenný čas, kdy musíte z propletence kabelů vymotávat jiný obsah vaší kabelky později.

4. Zvládněte klíče

Dobrým řešením může být samostatná klíčenka, díky níž klíče v kabelce najdete mnohem snáze a nezamotají se do dalších věcí. Klíčenku si můžete koupit v jasných pestrých barvách, aby byla dobře vidět, nebo takovou, která bude ladit se chic stylem vaší kabelky jako celku. Pokud se váš kroužek s klíči rozrostl do epických rozměrů, oddělte ty, které nepotřebujete každý den – ušetříte tak opět trochu dalšího prostoru.

5. Miniaturizujte „kancelář v kabelce“

V současné době je k dostání téměř vše od papírnických potřeb po kosmetiku v cestovním provedení, takže již nemusíte s sebou nosit produkty v plné velikosti. Stejný princip platí i pro technologie, které nosíte u sebe. Tablet už dnes může zcela nahradit notebook. Navíc, i samotné tablety mohou být zmenšené. Pořídíte-li si k tabletu pouzdro s klávesnicí můžete pohodlně vyřídit pracovní úkoly, ať jste kdekoli.

Využijte mobilní aplikace

Aplikace pro chytré telefony a tablety, například internetové bankovnictví nebo on-line nástroje, které nám umožňují ještě více naše kabelky zeštíhlit, protože již s sebou nikdy nemusíme nosit další objemné věci, jako jsou pracovní dokumenty, deníky nebo vizitkáře.

Každý den proberte obsah

Buďte k sobě poctiví, pokud jde o to, co používáte každý den – všechny ty drobnosti, které máte s sebou „pro všechny případy“, mohou vaší kabelce skutečně přitížit. Nejvíce prohřešků v tom, co mají v kabelce „pro jistotu navíc“ páchají mladší ženy. Projděte si obsah své kabelky a vyndejte vše, co dnes potřebovat nebudete.

Zdroj textu a foto: Babinet.cz

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

normální chlap
27.4.2020 08:46

Problém není v tom, že by holky měly nepořádek v kabelkách, ale v tom, že mají malé kabelky. Když budete nosit třeba takovouhle kabelku https://www.leteckedoplnky.cz/parachute-bag/ tak se tam vejdou třeba troje do sebe zamotaná sluchátka najednou :-) [Poznámka: to není cílená reklama, nalezeno náhodně na netu. Kdyby to přesto vadilo, nechť admin laskavě přijme moji omluvu.]

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip