Babinet.cz  /  Magazín  /  Pod lupou  /  Je bezpečné teď nakupovat v Číně?

Je bezpečné teď nakupovat v Číně?

7.4.2020 - redakce Babinet.cz

Svět obletěl nový koronavirus. Mnoho lidí z něj má strach a bojí se nákazy, a proto přichází otázky, zda je vůbec bezpečné objednávat balíčky z čínských e-shopů. Jak to tedy aktuálně s balíčky z čínských e-shopů je? Je bezpečné si na těchto e-shopech teď objednávat a je tu nějaké riziko nákazy?


Existuje mnoho čínských e-shopů, na kterých lze zboží objednávat. Mezi ty největší patří například Alibaba, k těm menším patří například BuyinCoins. Alibaba nabízí stovky milionů produktů ve všech možných kategoriích. Alibaba také vlastní a provozuje AliExpress, který každý den využívají miliony zákazníků.

BuyinCoins je v porovnání s Alibabou nebo AliExpress mnohem menší, je také méně známý. I přes to však BuyinCoins nabízí dopravu zdarma na veškeré zboží, časté slevy a nízké ceny.

Některé e-shopy nabízí dokonce nákupy skrze vlastní aplikaci, například mobilní aplikace Wish, aby nakupování pro zákazníky bylo ještě jednodušší. Mobilní aplikaci Wish si člověk může stáhnout do svého mobilu a nakupovat tak odkudkoliv. Příjemnou výhodou mobilní aplikace Wish je také možnosti si každý den vylosovat exkluzivní slevu či si přidat zboží do seznamu přání, který zákazníka následně bude informovat o slevách.

Mnoho lidí má ale strach, aby se z balíčku nenakazili. A jak to má například AliExpress a koronavirus?

Není tajemstvím, že tento virus má původ v Číně. Právě Čína byla velkým strašákem, protože se tam nákaza rozšířila během pár dní. Tam už se situace poměrně uklidnila, a daleko větší riziko teď představuje Evropa sama.

I přesto se lidé bojí z čínských e-shopů momentálně nakupovat. Je tedy nákup zboží z Číny bezpečný? Je zde riziko nákazy?

Zásilky z Číny a koronavirus

Zákazníci se momentálně bojí objednávat své oblíbené zboží z Čínských e-shopů. Jak to tedy je – existuje zde určité riziko?

Je známo, že viry mimo tělo hostitele nejsou schopné přežít déle jak 24 hodin. I přesto, že je právě koronavirus označován jako velmi silný vir, i tak se bez hostitele neobejde déle jak 48 hodin.

Většinu zásilek z Číny trvá do Evropy dopravit přibližně 4 týdny. V aktuální situaci, kdy jsou všude ve světě zavedena bezpečností opatření, a to poměrně ve velkém počtu, je doručení delší. E-shopy často prosí své zákazníky o trpělivost s dodacími lhůtami, protože právě kvůli opatřením se celý proces značně prodlužuje.

Z výše uvedených informací je zřejmé, že opravdu není možné se touto cestou koronavirem nakazit.

Čínská vláda jako jedno z bezpečnostních opatření nařídila, aby všechny balíčky, které projdou centrem vzniku koronaviru, tedy městem Wu-chan, byly řádně vydezinfikovány. Toto opatření spadá i na oblast Chupej. Čínská vláda tak chce ještě více zamezit šíření nákazy.

Je tedy bezpečné teď v Číně nakupovat?

Žádné z čínských e-shopů se tedy nemusí obávat, že by své zákazníky nějak ohrozili. Určitě ale není na škodu si balíček při převzetí řádně vydezinfikovat, a poté si důkladně umýt ruce. Člověk tak předejde možným rizikům nákazy. Toto opatření platí pro veškeré zásilky, nejen pro ty z Číny.

Riziko nákazy skrz balíček z Číny je nulové. Proto opravdu není třeba se ničeho bát, a lidé si mohou i nadále objednávat své oblíbené zboží z Číny, jak jsou zvyklí. Je pouze potřeba počítat s delší dodací lhůtou.

Celá situace ohledně koronaviru je pro všechny velice nepříjemná a nikdo neví, co od toho očekávat. Internetová stránka VimVic.cz informuje o tom, jak se vyrovnat s epidemií koronaviru a jak zvládnout pocit nejistoty, kterým si právě teď mnoho lidí prochází.


 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip