Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Čistota půl zdraví. Dodržujte pár zásad

Čistota půl zdraví. Dodržujte pár zásad

15.3.2020 - redakce Babinet.cz

Mytí rukou je nyní opravdu dobré věnovat zvýšenou pozornost, ale nejen to. V průběhu dne se dotýkáme různých předmětů, na kterých dokážou viry několik hodin přežít. Je vhodné dezinfikovat například kliky na dveřích, nebo například i počítačovou klávesnici, která je obvykle jedním z nejšpinavějších míst ve vašem okolí. Typická klávesnice obsahuje 400krát větší množství bakterií, než bychom našli na toaletě. Důležité je nezapomenout i na mobilní telefon (Vyčistěte i kryt či obal telefonu). Odborníci doporučují používat roztok vody a alkoholu nanesený na hadřík z mikrovlákna. Je možné využít vatové tyčinky, nebo dezinfekční ubrousky, které si můžete doma vyrobit.

Pobyt doma. Důležité je i časté větrání

Častější krátké větrání je velice důležité, protože se tím vymění v místnosti vzduch a přitom ztráta tepla není tak hrozivá. V malých vytopených prostorách se totiž virům daří nejlépe.

Cesta MHD

V případě, že na cestování do práce využíváte přeplněnou MHD, je vhodné si raději přivstat a přijít do práce dříve, když ještě autobusy nejsou plné lidí. Ideální však je, pokud si můžete posunout pracovní dobu, nebo alespoň nějakou dobu pracovat z domova.

Příjem tekutin a vitamínů

Další z hlavních zásad prevence je pravidelný příjem tekutin. Voda se do našeho organizmu dostává nejjednodušeji a zároveň ji dokážeme velmi lehko vylučovat. Spolu s ní však z těla vyplavíme i různé toxické a škodlivé látky, díky čemuž se tělo dokáže lépe bránit případnému viru. Nejlepší je pít čistou vodu nebo ovocné šťávy zředěné vodou. Zvýšený příjem přirozených vitamínů v podobě ovoce a zeleniny, dostatek nerušeného spánku (více než 7 hodin denně) a pravidelný pohyb (cvičení) na čerstvém vzduchu výrazně posiluje imunitu

foto: thestar.com.my

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip