Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Hojivá moc letních cibulovin. Se sázením můžete začít už v dubnu

Hojivá moc letních cibulovin. Se sázením můžete začít už v dubnu

4.3.2020 - redakce Babinet.cz

Rostliny kolem nás zmírňují stres a zvyšují pocit pohody. Zasazení letních cibulovin je jedním ze způsobů, jak si vytvořit vlastní pokojné prostředí. Díky těmto rostlinám budete mít pocit, jako kdyby vás od vnějšího světa oddělovalo elegantní nárazníkové pásmo.

Rostliny jako řešení

Máte často pocit, že jste pořád v jednom kole? Někdy nás může přemáhat každodenní záplava informací. Jenže bez toho to nejde. Jak tedy to dilema vyřešit? Jednou z možností je obklopit se rostlinami. Příroda je pro vás užitečná a přispívá ke zmírnění stresu. Je čas sázet letní cibuloviny. Jejich postupný růst, měkké barvy a konejšivě působící tvary vytvářejí pocit poklidu.

Tichá oáza

Letní cibuloviny vaši zahrádku rozzáří a udělají z ní místo klidu a pokoje. Zasazením letních cibulovin na jaře vytvoříte prostředí pro letní relaxaci: místo, které absorbuje a tlumí dojmy zpoza jeho hranic. Pozorovat, jak letní cibuloviny raší a začínají kvést, je jako pozorovat svět zpoza závoje.

Zelení léčitelé

Letním cibulovinám se daří na záhonech i v květináčích. Pokud chcete akcentovat přirozenou, poklidnou atmosféru svého malého ráje, zvolte si světlé pastelové barvy obohacené o přírodní odstíny a růžové akcenty. Zelení léčitelé jako begónie, kaly a jiřiny vám pomohou dokonale se odpoutat od vnějšího světa a uvolnit mysl. Sledovat, jak cibulka produkuje své květy, je skutečně nejen fascinující, ale také uklidňující.

 

zdroj text a foto: kvetinovecibulky.info

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip