Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Slovo odborníka: Koronavirus léčit neumíme, ale prevence je lepší než panika

Slovo odborníka: Koronavirus léčit neumíme, ale prevence je lepší než panika

1.3.2020 - redakce Babinet.cz

Nový koronavirus Covid-19 v ČR mají dva Češi a jedna Američanka. Z onemocnění, které se projevuje kašlem, horečkou a dýchacími problémy a je tudíž podobné chřipce, má strach téměř každý. Jak se před koronavirem chránit a jaká je prevence?

Proti koronaviru by nás stoprocentně ochránilo pouze očkování, které zatím není k dispozici. „Protilátku nemáme, a tak se můžeme ochránit jedině tím, že nebudeme cestovat na území kde se koronavirus nachází, nedovolíme lidem z takových oblastí přicestovat k nám, a budeme dbát na zvýšení imunity – to jest užívat vitamíny C, D, K2 a saponiny. Ty totiž snižují množství virů v organismu, tudíž i povrchové napětí a tím znemožňují jejich ulpívání na povrchu cév, střev, nervů, uvnitř orgánů a podobně. Tím se jejich množství redukuje a náš imunitní systém je snáz likviduje,“ řekl doktor Oto Sova z výzkumného ústavu BOOS.

Dle jeho slov, je k zabránění šíření koronaviru třeba přísná karanténa. Ta ale není vždy možná, právě když člověk ani netuší, že je virem nakažený. „My říkáme – máme to pod kontrolou. Ale brzy na to se objeví někdo, kdo přijel z nakažené oblasti – a prý mu nic není. To není pravda. Itálie se snaží bagatelizovat epidemii proto, aby uchránila turistický ruch. Ale její tvrzení den po dni selhávají na nových případech,“ dodává lékař.

 

Ilustrační foto: pixabay.com

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

miky 55
2.3.2020 18:06

Ano, je to přesně tak. Ještě minulý týden naši někteří představiltelé tvrdili, že není nejmenší důvod rušit cesty do Itálie. Že si tedy přivezeme první koronavirus právě odtamtud , bylo víc než jasné. A že by byla nejvíc ze všeho nutná přísná karanténa taky. Praxe je ale naprosto jiná a brzy už nebude možné sledovat, jak se to šíří.Nám nezbývá , než doufat, že výskyt nebude masový, protože na to nemáme aní lůžkové, ani materiální a už vůbec ne personální kapacity.

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip