Babinet.cz  /  Tvůrčí dílna  /  Ostatní  /  Jedlá váza: Úžasná dekorace na Velikonoce

Jedlá váza: Úžasná dekorace na Velikonoce

28.2.2020 - redakce Babinet.cz

Pomaloučku se přibližuje doba Velikonoc, a tak je na čase, poohlédnout se po velikonočních a jarních dekoracích. Svátky jara jsou nevyčerpatelnou studnicí inspirace, co se zdobení interiérů i exteriérů týče. Všemožné barvy i materiály, techniky a zpracování, pestrost a pozitivní energie. To vše se zrcadlí v oslavě jara, které si dekorativní opentlení jistě zaslouží. Zasloužíte si jej i vy. Pusťte se dnes proto s námi do jarní vázy, která rozhodně připomíná Velikonoce. A co je na ní tak fantastického? Můžete ji sníst! Kdo by nemiloval kombinaci květin a bonbónů?

K výrobě velikonoční vázy budete potřebovat:

  • Vyšší skleněnou nádobu, nebo vázu (jedlou vázu vyrobíte prakticky z čehokoliv. Je možné použít jakýkoliv tvar a větší velikost. Jednoduše sáhněte po oblíbeném skleněném komponentu, který máte rádi)
  • Obyčejný kelímek (nebo jinou nádobku. Musí však být menší a užší, než základní větší nádoba)
  • Dražé bonbony (nemusíte se omezovat pouze na tuto variantu. Můžete použít jiné oblíbené barevné bonbóny tvrdšího charakteru a jiných tvarů. Jediné, co musíte pohlídat, je dostatečné množství a rozmanitost barev)

Jak budete při realizaci jedlé vázy postupovat:

  • Vytvořit tuto jedlou vázu je až triviálně snadné. Obzvláště v případě, kdy je vám tak trochu jedno, jak bude vypadat finální sklad barev
  • Na samotném začátku vložte do středu velké nádoby nádobu menší
  • Malou nádobku něčím zatižte
  • Teď malou nádobku hezky obsypete připravenými bonbóny. Můžete střídat barvy dle libosti, a vytvořit třeba hezkou mozaiku
  • Bonbóny samozřejmě vyženete pouze do takové výšky, aby vám nepadaly do nádobky ve středu velké nádoby
  • Když jste hotovi, přichází na řadu podstata jedlé vázy. Nalijete do připravené malé nádobky vodu, vložíte do ní své oblíbené květiny a máte hotovo. Můžete si jedlou vázou, připomínající Velikonoce, ihned ozdobit váš jarní stůl. Dekorujete a mlsáte zároveň

Napsala Bára Klímová

Foto: getcreativejuice.com

 

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

miky 55
28.2.2020 22:53

Bože, to je ale hloupost.

Bára Klímová
29.2.2020 12:31

Dobrý den, miky 55. Co hloupého v tom spatřujete? Konstruktivní kritika vždycky vítána :) Jinak... určitě si v naší tvůrčí dílně vyberete něco jiného, co Vám sedí. Taky můžete přímo do redakce zaslat něco, co tvoříte Vy a inspirovat tak další čtenáře.

miky 55
29.2.2020 12:38

K čemu je dobré, že dekorace ve váze je "jedlá", když každý, kdo by si chtěl vzít bonbón,musí vyndat celou kytici,ze které navíc teče voda?

Bára Klímová
29.2.2020 15:13

Ale vůbec ne. Kytice zůstává na místě, pořád. Nevěřím, že byste si hrábla neurvale hrst bonbónů :) Jeden, dva, tři bonbóny vždycky normálně vytáhnete, pohodlně. S kytkou přitom nehýbete, opravdu tam ničemu nevadí. A čím širší nádoba, o to pohodlnější to je.

miky 55
29.2.2020 16:49

Opravdu? A jak dlouho?Brala bych to jako dekoraci, třeba s korálky. Jako "jedlá váza" mi to žádný smysl nedává.

miky 55
29.2.2020 16:52

PS. Nevěřím, že by se nějaká návštěva hrabala pod kytkou ve váze ,lituji

Bára Klímová
29.2.2020 17:49

V pořádku, neshodneme se. To přece ničemu nevadí. Páni, ten nápad s korálky, nebo skleněnými čočkami, úžasné. To může vypadat skvostně. Děkuju, tak přece jen inspirace.

Vložit komentář

Další články tvůrčí dílny

Náš tip