Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Jste single? Jak být šťastná bez muže

Jste single? Jak být šťastná bez muže

21.2.2020 - redakce Babinet.cz

Podíváme se na tu zdánlivě tíživou samotu z opačné strany a přijdeme na kloub tomu, jak se radovat z života i bez mužské náruče.

Sama platíte účty, sama řídíte svoje auto a zajišťujete mu veškerý servis, sama nakupujete, sama vaříte, sama vedete domácnost svým stylem. Jak vidno, k těmto úkonům žádného muže nepotřebujete. Že na tom není nic obdivuhodného? To tedy je. Zvládáte totiž sama to, co jiní nezvládnou ve dvou. V párech je častým jevem, že vše leží jen na partnerce. Muž se neiniciativně veze, mnohdy spíš překáží a takové maličkosti, jako nějaký úklid, neocení. Natož aby sám uvařil, či uklidil. Ne, samozřejmě nemluvíme o všech mužích.

Teď namítnete, že vy jste přece sama a tak vám nic jiného ani nezbývá, než to prostě zvládnout. Rozdíl je však v tom, že ženy, které v nefungujícím vztahu setrvávají si také myslí, že jim nic jiného nezbývá. Vy jste ale jasný důkaz toho, že každý má na vybranou. Jste sama a zvládáte to! Uvědomte si svou sílu.

Princezna ví o životě houby

Ach ty pohádky. Copak princezna někdy řešila zarudlé pupínky na čerstvě oholených nohou? Týkala se snad princezny někdy celulitida na stehnech? Musela si snad princezna v klasické pohádce vydělat na vánoční dárky tvrdě odpracovaným přesčasem? Ne! A přesně s tímto pohádkovým klišé úzce souvisí i vysněný princ na bílém koni. Žádný totiž nepřijede. A to je také vaše velké štěstí. Princové jsou téměř vždy trochu rozmazlení, neschopní a sebestřední ňoumové. Nikoho takového si rozhodně na krk pověsit nechcete.

Ano, víme. Chcete muže, který je trochu rebel, ale ne nespolehlivý, zdravě drzý, ale ne hrubý, jemný, ale ne zženštilý. Co tedy s tím?

Žili spolu šťastně aneb Ne, pohádky není konec!

Žili spolu (prý) šťastně, dokud neumřeli. Ale to jsme zase u pohádek. Život není pohádka ani náhodou. Ať jste sebevíc zkroušená, zoufalá a frustrovaná z toho, že jste sama, nepropadejte panice. Víte proč? Štěstí totiž nezávisí na tom, jestli se k vám denně vrací nějaký muž, nebo ne.

Štěstí nezávisí na žádných vnějších okolnostech. Je ve vás. Jen vy můžete změnit to, jak štěstí chápete. Muž sice může být okouzlující trenýrkovou ozdobou gauče, ale šťastnou vás neudělá. Nejen muž, ale nikdo a nic vás neudělá šťastnou, když nepochopíte, že pocit štěstí dlouhodobě člověk pěstuje jedině sám v sobě.

Když tohle pochopíte, uleví se vám. Najednou zjistíte, že nepotřebujete být na někom závislá. Že sama si prostě vystačíte.

Na to, jak být šťastná neexistuje zaručený návod. Ale co pro sebe můžete hned teď udělat, je změna úhlu pohledu. Uvědomte si, život nekončí, když jste na něj sama. Není ani méněcenný, ani neplnohodnotný, nebo neúplný.

Okolnosti holt někdy nehrajou do karet zrovna příznivě. Přijměte to a pochopte, že se nemůžete na toho pravého pročekat. Žijete teď. Tak žijte, netruchlete a věci se dají do pohybu.

Jak jít vztahu naproti?

Nepleťte si však smíření s házením flinty do žita. To v žádném případě. Snažte se trochu sama. Jak?

 • Muže neuhánějte
 • Seberealizujte se
 • Věnujte se svým zájmům
 • Posilujte sebedůvěru
 • Snažte se o zapamatovatelnost, punc originality
 • Nezahořkněte
 • Nelitujte se
 • Nevyhýbejte se společnosti
 • Dbejte o zevnějšek
 • Uvolněte se
 • Netlačte na pilu

Napsala: Bára Klímová

Ilustrační foto: pixabay.com

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

normální chlap
21.2.2020 15:23

Jste-li sama, pořiďte si kočky. Pořídíte-li si jich více než deset, už sama zůstanete :D

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip