Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Valentýnské tipy na dárky pro zamilované

Valentýnské tipy na dárky pro zamilované

12.2.2020 - redakce Babinet.cz

Den svatého Valentýna. 14.únor je po světě znám jako den zamilovaných, jejichž patronem je sv.Valentýn. Tato tradice si po roce 1989 našla své příznivce i u nás a velmi rychle zde zdomácněla. Zahlceni reklamními kampaněmi vybízejícími k nákupu všemožných valentýnských dárečků, se ovšem málokde dozvíme, že se oslava sv.Valentýna zakládá na skutečné historické události.

Legenda, spadající do doby vlády římského císaře Claudia II. ve 3.století našeho letopočtu má dvojí výklad - křesťanský a pohanský. Podle křesťanské byl Svatý Valentýn římským knězem, který i přes císařův zákaz zásnub a svateb v celém Římě, oddával dál zamilované páry, za což byl uvězněn a popraven 14. února roku 296. Před smrtí stihl ještě napsat jisté ženě milostný dopis, a tak vzniklo první valentýnské přání.

Pohanská legenda vypodobňuje Valentýna jako velmi ctnostného, počestného a moudrého člověka, který žil na příkaz císaře pod dohledem městského prefekta Astoria v jeho domě. Valentýn si zamiloval prefektovu krásnou, ale nevidomou dceru a když jej Astorius žádal, aby se modlil za její zrak, učinil tak rád. Zázrak se stal a dívka se uzdravila. O zázračném uzdravení si povídal celý Řím. Pohané však odmítli v zázrak uvěřit a vtrhli do domu prefekta, Valentýna odvedli a za městem mu oddělili mečem hlavu od těla. Navzdory trpkému osudu se stal sv.Valentýn patronem věrných a čisté, oddané lásky.

A jak jsou na tom Češi a Slováci s láskou?

V rámci své valentýnské kampaně Nejjemnější způsob vyznání realizovala oblíbená značka čokolády Milka mezi zákazníky rychlý průzkum. Zajímalo ji, jak jsou na tom Češi a Slováci s vyznáváním lásky svým drahým polovičkám, a jak jsou na tom s oslavou svátku svatého Valentýna vůbec. Průzkumu se zúčastnilo celkem 2 086 respondentů v Praze a v Bratislavě. Valentýnský průzkum probíhal ve dnech 8. – 9. 2. 2020 a odměnou za účast byly čokoládové pralinky Milka.

To, že se svátek sv. Valentýna etabloval u nás i na Slovensku, potvrdilo 81,4 % dotázaných tím, že v průzkumu sdělili, že tento svátek slaví. Stále větší oblibu tohoto svátku potvrzuje i to, že naprostá většina odpovědí (téměř 84 %) zněla ano na otázku, zda letos na sv. Valentýna plánují někoho obdarovat.

Klasická psaná milostná vyznání si stále drží svou oblibu mezi lidmi a určitě je alespoň jednou napsalo přes 75 % účastníků průzkumu. 85 % dotázaných lidí se pak v průzkumu svěřilo, že darovalo jako dárek z lásky čokoládu. Díky valentýnským pralinkám Milka to nikdy nebylo jednodušší.  Darujte letos i vy ten nejosobnější a nejjemnější způsob vyznání komukoli, na kom vám záleží.

Další tipy na dárky

Chcete oslavit svátek všech zamilovaných se svoji milovanou či milovaným u romantické večeře a večer zakončit u romantického filmu, ale v kině ani TV v tuto dobu nic vhodného nedávají? Nezoufejte, rozhodně nejde o neřešitelný problém. Vhodné filmy navíc ani nemusíte komplikovaně stahovat, ale stačí vsadit na TV přes internet Lepší.TV a sledování filmu dle vašich představ může začít. Navíc z výběru více jak 1 000 filmů si vybere skutečně každý. Najdete mezi nimi i takové skvosty jako třeba Který je ten pravý?, Kráska a zvíře, Osm statečných,  Láska na druhý pohled, Holka z města, Rande v Římě a mnoho dalších. Lepší.TV aktuálně nabízí 114 stanic a neuvěřitelných 1 320 filmů všech žánrů. Její pořízení je na první měsíc za 1 Kč a je zcela bez závazků. V případě zájmu vyjde diváka další měsíc služeb vždy na 199 Kč měsíčně.

Pokud stále ještě nemáte zvolený ideální dárek pro svoji partnerku, možná vaše starosti vyřeší valentýnská sleva od české profesionální kosmetiky na francouzských základech For Life & Madaga. Ta se totiž rozhodla potěšit všechny zamilované a připravit slevu krásných 25 % na všechny produkty svojí nejluxusnější řady My Secret. V jejím portfoliu tak najdete speciální krémy, séra a elixíry s obsahem 24karátového a koloidního zlata, diamantového prášku, koloidní platiny, kaviáru, rostlinných kmenových buněk a řady dalších. Navíc For Life & Madaga myslí i na všechny opozdilce, a tak sleva platí až do 16. února.

 

 


Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip