Babinet.cz  /  Magazín  /  Čtenářské příběhy  /  Eva (56): Soused neuklízí po svém psovi. Je to nechutné, ale on to odmítá změnit

Eva (56): Soused neuklízí po svém psovi. Je to nechutné, ale on to odmítá změnit

13.2.2020 - redakce Babinet.cz

Už dlouhá léta bydlíme ve stejném domě. Patříme k těm stálým obyvatelům a už jsme zažili několikeré vystřídání sousedů. Většinou jsme se setkávali s milými a slušnými lidmi. I pejskaři tady jsou a byli. Nikdy s nimi, ani s jejich pejsky žádný problém nebyl. Až na starého pána, který v našem domě bydlí už rok a s tím jeho pejskem je to čím dál horší. Spíš tedy s jeho arogantním páníčkem.

Na pejska samotného nemůžu říct půl slova. Nikdy jsem ho neslyšela třeba štěkat, výt, nebo jinak hlučet. To opravdu nikdy. Ale jeho páníček si zřejmě myslí, že bydlí v celém domě sám. Totéž platí pro okolí domu. Jde o to, že on po svém pejskovi nikdy neuklízí. Jak na společných chodbách, tak venku a to většinou těsně před vchodem. Nikdy předtím s psími exkrementy problém nebyl. Nejen kvůli zodpovědnosti samotných majitelů psů, ale asi i proto, že jen na našem sídlišti jsou nejméně dva stojany s těmi sáčky na psí hromádky. Toho však ten jeden jediný, problémový páníček, nedbá.

Jsem už pár let v invalidním důchodu a tak prostě vidím, co se kolem domu děje. Taktéž v domě. Už několikrát jsem přímo viděla, jak soused od toho, co vytvořil jeho pejsek před domem, netečně odchází a nechá to tam. Stejně tak jsem se s ním už několikrát pohádala, když jsem ho upozornila, aby vše uklidil. Pán je ale nepřístupný, nepříjemný a vždy se odvolává na to, že ostatní také nic neuklízí. To všechno je ale strašně nepříjemné. Znečištěná chodba i výtah, neuvěřitelný zápach, když starý pán zřejmě nestihne s pejskem vyběhnout včas. Opět však nic neuklidí, a spoléhá na to, že to uklidí až někdo, kdo má úklid. Domlouvali jsme mu my, i ostatní sousedi. Pán je ale typický morous a je vidět, že pejsek je jeho jediná společnost. Zřejmě nikoho jiného nemá. A tak se tady míchají dvě roviny. Na jednu stranu je mi ho líto, ale na stranu druhou mě to jeho chování vytáčí. Všude nepořádek a kolem domu abychom levitovali, když chceme přijít domů v čistých botách. Rodiny, které mají batolata, je absolutně nemůžou nechat třeba v létě na zemi, co se okolí domu týče. Uvažuju i o policii, samozřejmě, ale předpokládám, že pánovi jen uloží pokutu, ze které si on stejně nic nebude dělat.

Eva, 56 let

 

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna

Korektura textu Bára Klímová

Pokud se chcete i Vy podělit se svým příběhem, napište nám do redakce na bara.klimova@babinet.cz.

Ilustrační foto: pixabay.com

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

normální chlap
13.2.2020 11:35

Tak pejsek asi úplně psychicky v pořádku nebude, když se vyprazdňuje v domě :-) Chce to někoho, kdo je oba pořádně (a tím myslím opravdu pořádně) seřve. Tato nejprimitivnější opatření často fungují nejlépe :-)

Mandla
13.2.2020 12:14

U nás je tolik hezkých parků akorát tak k potřebám pejskařů (nezevseobecnuji, stačí jeden salámista). Moje děti mají přísný zákaz chodit v parcích v trávě. Hroznej zážitek, šlápnout do hovna a z boty to dostat. "Čím víc se s hovnem mažeš, tím víc smrdí." Jinak paní upřímně lituju, mám citlivej nos, nemusí být ani smrad, stačí nepříjemný puch a už mi to ekluje. Radu nemám, tak snad k radě normálního chlapa bych přidala nějakou tu zlomyslnost, případně trochou toho násilí :)

Palomita
13.2.2020 12:53

Jsou lidé, kterým je to opravdu jedno. Pokud dlouhodobě narušuje hygienu v bezprostředním okolí obyvatelného domu, nahlásila bych to v první řadě na správce domu (družstvo/město) a pak na MP. Je dobré si zjistit, jak tuto situaci řeší vyhláška dané obce-města-městské části. A jestli je paní v důchodu a nemá co dělat, ať číhá a fotí pro dostatek důkazů. Protože když ho nechytí přímo při činu (asi spíš páníčka), je to její slovo proti jeho. Zajímavé by bylo, kdyby se ze psích výkalů dělaly DNA rozbory, co je čí :)

miky 55
13.2.2020 16:35

Normální chlap má pravdu.Není běžné, aby se pes vyprazdňoval v domě.Zřejmě předtím bydleli třeba někde v domku se zahrádkou, tak to asi nijak neřešili. Jistěže můžete zkusit něco z toho, co radí Palomita,ale moc šancí tomu nedávám.Jak se říká, starého psa, ani starého pána, novým kouskům nenaučíte

Ely
15.2.2020 13:32

Na některé lidi neplatí nic jiného, než extrémně hlasitá, vzteklá scéna na veřejnosti. Udělat kravál, a to takový, že se budou otevírat okna široko daleko a zvědavci málem vypadnou z oken. Čím větší publikum, tím lepší. Být velice konkrétní, vyřvat, kde všude jsou psí produkty, a lajnu udržet tak minutu až dvě. :-) Já sama tedy nejsem ten typ, kdo by tohle udělal, ale byla jsem jednou svědkem podobné scény, a ačkoliv nešlo o psa, ale o jisté neshody ohledně cigaret a kouření ve společných prostorách, tak ten efekt tam byl, ne, že ne. :D Já jsem osobně typ záškodníka, který by chlapovi vlastnoručně sbíral houna po jeho psovi a měl by jich plnou schránku, pomazané dveře, rohožku atd. Ano, nedělá se to. Ale mě se, upřímně, ještě nikdy nestalo, že bych neuklidila po naší smečce. Prostě NIKDY. Ač sám pejskař, tak nenávidím bezohledné majitele psů. Psí výkaly v domě, to není nic pro mě. :D

Mandla
19.2.2020 14:21

Děkuji Ely za rozbor a přijetí mého názoru. Dokonce i osobnosti...

kleine
18.4.2020 21:52

U maminky v dome maji predsedu, ktery ma dve kocky. Bohuzel tu jednu vyhodili, takze se chudak mota po dome a v okoli, nekdy ji sousedka krmi. Dali ji alespon ke sklepu zidli takze se kocka chouli v zime tam. Vedle zidle ma i kocici zachod, asi tam nekdy chodi i jejich kocour, ktery se potuluje po dome. Kdyz je ovsem plny, tak kocky kali vedle zachodu a kdyz si " panicek" s rodinou odjedou na vikend na chalupu, tak jsou hromadky po cele plose pred vchodem do sklepa i kolarny a strasny puch se line po dome. Jelikoz ale jsou oba manzele dosti arogantni, nikdo si to s nimi asi nechce rozhazet. Navic u takoveho grazla clovek ani nevi, kdy muze nekomu objet auto hrebikem....minule bylo od kocek nacurano v mezipatre, takze opravdu, je to chutovka. Takze toto terorizovani jednou rodinkou ostatnich najemniku dobre znam....

Mandla
20.4.2020 14:48

kleine: Věřím Vám! Mějte se hezky. D.

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip