Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Láska přes internet má několik ale. Přesto ji lze najít

Láska přes internet má několik ale. Přesto ji lze najít

12.2.2020 - redakce Babinet.cz

Kdo by nechtěl najít lásku svého života? Asi každý. Ve dvou se to táhne vždy lépe, což je jednoznačně daná dávná pravda. Alternativ seznámení se existuje v současnosti nepočetné množství a rozhodně lze říct, že tou nejoblíbenější je seznamování se na internetu. Online prostředí je naprosto optimální. Důkazem budiž i fakt, že tento druh seznamování vyzkoušelo už kolem 60 % Čechů. Hovoří o tom výzkumy Kaspersky Lab. Jaká mohou být vlastně úskalí internetových seznamek a existují takové, které stojí za to? Na obě otázky se vám dostane odpovědí právě v tomto článku.

Seznamky kopírují reálné chování lidí

Počítat bychom měli s tím, že seznamky v online světě do značné míry kopírují chování lidí v reálném životě. Alespoň odborníci tuto skutečnost tvrdí. Online partneři, když je tato krkolomně nazveme, se chovají velmi podobně jako offline. Prakticky řeší velmi podobné problémy. Mnohé výzkumy také poukazují na fakt, že partneři v online seznamkách jsou často o něco spokojenější.

Psané slovo může být matoucí

Asi největší rozdíl mezi reálným partnerstvím a online alternativou spočívá především ve formě komunikace. Ta v online světě je pochopitelně písemná. Partnera si takto nevybíráme prostřednictvím veškerých smyslů. Jinými slovy, nelze použít držení těla, hlas, výraz, činy a tak dále. Pro mnohé lidí je seznamka online v tomto výhodnější. Nedokážou se totiž chovat tak, jak by bylo pro efektivní seznámení se zapotřebí. Přeskočení oné pověstné jiskry je tudíž úplně jiné. City a emoce bývají mnohdy potlačené, protože si člověk má šanci velmi dobře rozmyslet, co vlastně bude psát a jakým způsobem tak učiní.

Nepravdy a polopravdy

Asi nikdo by se nechtěl seznámit s lhářem. Bohužel tomu tak u některých online seznamek být může. Nedokážou totiž zaručit autenticitu jednání konkrétních lidí. Je jasné, že spousta uživatelů bude zkoušet svůj vzhled a samozřejmě i vlastnosti do jisté míry zkrášlit a zlepšit. Samozřejmě ve finále na takové atraktivní protějšky bude komunikace mnohých lidí mířit. Tak to prostě samozřejmě bude.

Zajímavé algoritmy

Poměrně zajímavé jsou hlavně aplikace, jejichž podstatu tvoří fotografie. Jinak ale existuje spousta seznamek, jež navrhují uživatelům vyplit dotazníky. Na jejich základě pak pomocí algoritmů navrhnou konkrétní partnery. Zajímavé jsou také preference jednotlivých lidí. Zatímco muži hledají stejně staré partnerky, případně ženy mladší. Něžné pohlaví se poohlíží spíše po mužích, již mají socioekonomický status na stejné nebo podobné úrovni.

Vsaďte na osvědčené seznamky

Určitě se vyplatí volit seznamky mající v našich podmínkách tradici a spousty spokojených uživatelů. Naším tipem jsou třeba Top Seznamky. Právě ony nabízí bezpečné a rychlé seznámení se vším všudy prakticky komukoli.

 

Ilustrační foto: Pixabay.com

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip