Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Móda pro baculky. Střih sukně či kalhot je rozhodující a může vykouzlit opticky štíhlou linii

Móda pro baculky. Střih sukně či kalhot je rozhodující a může vykouzlit opticky štíhlou linii

8.2.2020 - redakce Babinet.cz

Dříve si módní trend vytvořil ideál vychrtlé twigy a nutil ženy, aby respektovaly tento kurs. Neplatilo tedy, kde je poptávka tam je nabídka, ale nabídka jim reklamními triky a hysterií hubenosti vnucovala svůj ideál ženské krásy.

V poslední době se začínají v módních časopisech objevovat plnoštíhlé modelky a s nimi specielní oblečení pro baculky. Nadměrná móda dlouho neměla nic společného s elegantním vzhledem. Doba se ale změnila a stále více módních značek a výrobců nabízí skvělé oblečení pro ženy s několika kilogramy navíc.

 

Ač se zdá, že módní návrháři začali konečně respektovat realitu a přizpůsobili nabídku poptávce, přeci jenom se zase v časopisech objevuje stejný typ baculky – vysoká, rovnoměrně zaoblená. Na ní existuje pouze jeden střih – volný, splývavý, který se liší pouze barevností vzorem a materiálem. Pokud se objeví v upnutých kalhotách, má ploché břicho a i stehna s hýžděmi nijak zvlášť nevykazují baculaté tvary. Bohužel módní kurs vychrtlic označuje ženy štíhlé za plnoštíhlé, které ve volných střizích vypadají jako boubelky.

Opět si módní návrháři vytvořili svůj ideál modelky baculky, který nerespektuje ani obliny nad velikost 44, ale ani různé tvary postav. Ne každá zaoblená žena měří přes 170 a ne každá je rovnoměrně silná. I když boubelaté partie představují převážně boky, stehna a hýždě, existuje několik typů oblých ženských postav.

  • Rovnoměrně baculatá - větší prsa, boky, hýždě, stehna, břicho.
  • Větší stehna a hýždě, ploší břicho, menší prsa.
  • Štíhlá nebo plnoštíhlá stehna a hýždě, tuk se usazuje převážně kolem pasu v břišních i zádových partiích (tvoří kolem pasu tzv. pneumatiku)

Každá žena potřebuje skrýt jiné problémové partie a zvýraznit své přednosti, jeden střih pro všechny nestačí. Závisí také na výšce postavy a na délce nohou. Když si boubelka měřící do 160 cm, se širokými boky a kratšími nohami oblékne kostým volného střihu s délkou sukně do půli lýtek, který má na sobě modelka v časopise, vypadá v něm jako zapadlý vlastenec, nebo jako by si půjčila oblečení od své starší sestry. Navíc ji tento střih rozšíří. Zrovna tak délka a střih sukně se musí přizpůsobit typu postavy.

Žena s krátkýma silnýma nohama a větším pozadím by rozhodně neměla nosit sukni střiženou do áčka z tužšího materiálu, který drží tvar. Pro tento ty postavy se hodí spíš kolová sukně ze splývavého materiálu s délkou pod kolena. Po tento typ postavy nejsou vhodné ani šaty volného střihu.

I výše podpatků může udělat zázrak nebo naopak způsobit katastrofu. Menší boubelce vyšší podpatek opticky nohu zeštíhlí, ovšem z vysoké může udělat pochodujícího slona.

Tuniky: Fantastická všestrannost v plusové velikosti

Tuniky jsou skvělé oblečení pro ženy, které nosí plusovou velikost. Lze je skvěle kombinovat s různými kalhotami a doplňky.

Správné kalhoty v XXL

Je důležité vybrat si správnou velikost. Délka i šířka musí být správná, aby byla postava dobře zdůrazněna! Vhodné nejsou volné plandavé bokové kalhoty protože ji ještě více rozšiřují. U kalhot je vhodnější mrkvový střih a u šatů princez střih. Některé baculky s typicky ženskými tvary – větší prsa, kulatější bříško, širší boky si mohou dovolit obepínající svetříky i džíny. Ovšem pozor, bokové kalhoty a trička nad pupík z nich se vylívají neforemné tuky, nepatří mezi estetická řešení, jímž by boubelka měla zvýrazňovat své přednosti. Legíny jsou vhodné v kombinaci s tunikou.

 

 

Zdroj foto: uebergroessen.com

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

christiana66
18.2.2020 17:16

Souhlasím, že každé ženě to může slušet, i když nemá ideální postavu:) Jak se píše v článku, záleží na padnoucím střihu. Otázka je, jaká je nabídka v obchodech. Není to tak dlouho, co výběr ve větších velikostech byl velmi omezený. S mamkou jsme dlouho hledaly, než jsem objevily zn. Cellbes, která nabízí oblečení až do vel. 64:) Mají velký výběr halenek, tunik i šatů, takže je z čeho vybírat:)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip