Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Seznamka pro ošklivé boduje. Vážně jsou lidé ochotní se tam přihlásit?

Seznamka pro ošklivé boduje. Vážně jsou lidé ochotní se tam přihlásit?

7.2.2020 - redakce Babinet.cz

Seznámit se online nikdy nebylo snazší. Ovšem čím víc lidé se na internetu seznamuje, tím jsou seznamky vyhraněnější. Seznamovací aplikace neznají mezí a najdeme stále kreativnější možnosti seznámení.

Možná nevíte, že už se dnes můžete zkoušet seznamovat výhradně na seznamce pro muslimy nebo na křesťanské seznamce. To by se ještě dalo pochopit, víra je přece pro lidi velmi důležitá. No, jak pro které. Do toho „boduje“ seznamka pro Asiaty, seznamka pro černochy (ano, takhle se jmenuje) nebo seznamka pro boubelky.

Ale odpovězte si upřímně. Zaregistrovala byste se na seznamku, která je určená pro ošklivé lidi?! Málokterá žena si připadá natolik ošklivá, aby to o sobě tvrdila širokému okolí. Anebo si chce alespoň myslet, že to s ní ještě není tak hrozné. A šminkami se pak snaží svoje nedokonalosti zahladit, či vylepšit. Přihlásit se ale na seznamku pro ošklivé, to chce vážně hodně sebezapření a odvahy.

Jste prostě ošklivka

Jak pak může vypadat taková konverzace? „Dobrý den, paní. Těší mě, že vás poznávám. Už podle fotek je poznat, že vám pánbůh na atraktivitě moc nepřidal. No, tak to vidíte, mně taky ne. Co takhle si spolu zkusit vyrazit?“ – Dobře, tohle je možná trochu nadsazené. Uznejte ale, že přihlásit se do seznamky pro ošklivé zní trochu zoufale. Vypadá to skoro jako byste se snažila najít někoho ošklivého, s kým budete sdílet svou ošklivost. A vůbec, kdo určil, kteří lidé patří mezi ty atraktivní a kteří mezi ty opravdu ošklivé?!

Jeden ošklivý pár už má za sebou zásnuby

Těžko říct, jestli právě konverzace takové podprůměrně hezké ženy a podprůměrné hezkého (nebo spíš nehezkého?) muže probíhá podobných způsobem. Každopádně Tom Clifford a Janine Walkerová byli historicky prvním párem, který se na téhle seznamce pro ošklivé vzal. Kdyby vás to zajímalo, seznamka se jmenuje theuglybugball.com a registrují se tam jen lidé, kteří mají pocit, že jsou esteticky hendikepovaní. Šílené slovo.

Tom se s Janine seznámil a už po čtyřech schůzkách oba přišli na to, že rádi po večerech vysedávají před televizí a mlsají při tom nezdravá jídla. Proč tedy netrávit rovnou večery spolu! Společný zájem byl na světě. Takže se zasnoubili a jsou spolu víc než spokojení. Podle Toma si z něho všechny ženské dělaly vždy srandu kvůli vzhledu. Říkaly mu, že je ošklivý a nelíbil se jim.

Janine je podle něj krásná. Stejně tak on připadá krásný jí, svěřil listu Daily Mail. A jak vypadala jeho první zpráva? Vážně to bylo ve stylu, jako jsme popsali výše? „Ahoj Janine. Mám obličej, při jehož spatření se děti rozpláčou. Ale jak se říká, krása se skrývá v oku pozorovatele a myslím, že bych se ti taky líbil,“ napsal šestatřicetiletý Tom o pět let mladší ženě.

Tom má rozhodně pravdu. Krása je skutečně subjektivní a záleží na každém, jestli vidí v druhém krásu nebo ošklivost. Co nás ale děsí je to, že kvůli tomu mají oškliví lidé seznamku, jako by se opravdu stali ne úplně dokonalí, či perfektní lidé nějakým nežádaným faktorem na běžných seznamkách. Zkrátka, je to divné. Co si o tom myslíte vy?!

 

Napsala ŠT

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip