Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Jihočeský kraj  /  Kláštery Český Krumlov zvou na své akce

Kláštery Český Krumlov zvou na své akce

5.2.2020 - redakce Babinet.cz

Jste srdečně zváni do klášterních prostor, kde se kromě již tradičních prohlídek v klášterní či interaktivní expozici, nebo návštěvy řemeslných dílen a oddychového centra, můžete těšit také na nejrůznější akce spojené s masopustem či Velikonocemi.

Od 1. únorového dne až do konce května jsou pro vás připravená zbrusu nová neobyčejná hra, při které se rodiny z dětmi dozví spoustu nového a také se dobře zabaví.  Na 22. února je nachystáno masopustní tvoření pro malé i velké. Vaší fantazii se během výroby masopustních masek a  rytmických nástrojů meze nekladou. Kromě tvoření na vás čeká oblíbený jarmark, pečení koblih v klášterní pekařské dílně, či ukázky řemesel v řemeslné uličce. Ale také nebudete ochuzeni o kulturní zážitek. Přímo na dvoře klášterních prostor vystoupí známé českokrumlovské duo Hrajeto. O další kulturní zážitek se postará v neděli 23. února folklorní soubor Jitřenka. Masky, které vytvoříte, najdou své uplatnění v masopustním průvodu, který se vydá městem 25. února. Letošním tématem průvodu je ”pohostinné setkání”.

V březnu se můžete těšit na besedu s pány Pavlem Podruhem a Martinem Neudörflem a to  nejen o českokrumlovských mužích,  která se koná 17.3. Na své si ale v březnu přijdou také děti, pro které je  připravený pohádkový víkend. Čekají na ně komentované prohlídky, pohádkový jarmark, řemesla na Klášterním dvoře nebo pohádkové buchty v ranečku z pekařské dílny.

Velikonoce v Klášterech budou opět nabité akcemi, které si nemůžete nechat ujít. Na Velký pátek je pro děti připraveno dobrodružné hledání pokladů. Pro dospělé pak noční komentované prohlídky kláštera Minoritů. Večer a noc je v klášterech již potřetí spjata s obnovenou tradicí nočního bdění u božího hrobu, kde bude držet stráž Schwarzenberská granátnická garda.

Ale největší velikonoční tvoření je přichystáno na Bílou sobotu, stejně tak jako velikonoční jarmark s řemesly, projížďky na koních či pečení tradičního velikonočního pečiva-Jidášů. Kromě jiného se můžete  zúčastnit  komentovaných prohlídek, tentokrát na téma: „Křížem krážem klášterem“. Na boží hod velikonoční je připravena Velikonoční slavnost na Klášterním dvoře.

 

Změna programu vyhrazena.

Více informací na www.klasteryck.cz.

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další tipy

Náš tip