Babinet.cz  /  Soutěže  /  Vyhrajte pro svého psa krmivo Marp od výrobce Krmiva Pučálka

Vyhrajte pro svého psa krmivo Marp od výrobce Krmiva Pučálka

5.2.2020 - redakce Babinet.cz

Psi nesmějí vepřové maso, ale je pro ně vhodné ovoce. Všichni psi vidí černobíle… Toto jsou časté mýty, kterým věří mnoho pejskařů. Přesto, že patříme k největším milovníkům psů v Evropě, tak máme zažito mnoho nepravd o psech, kterým věříme a necháme se jimi při výchově i výživě psa ovlivňovat. A jaké jsou ty nejčastější?

1. Psi nesmí jíst vepřové maso

„Velmi frekventovaný mýtus většiny pejskařů je tabu v podávání vepřového masa psovi. Přitom dříve se vepřové maso používalo ke krmení celkem často. Ano, z určitého hlediska není vepřové ideální pro všechny psy. Je tučné, proto pro psy seniory nebo psy s nadváhou není příliš vhodné. V rozumné míře je ale ideální pro psy s velkou fyzickou zátěží, kteří potřebují dodat energii. Vhodné je i v období zimy u psů, kteří jsou v kotcích a potřebují energii a podkožní tuk, aby jim nebylo chladno. Pozor ale na vepřové kosti, ty se mohou lámat a později pejskovi způsobit škody ve střevech,“ říká a odborník na výživu psů Martin Pučálka z Krmiva-pucalka.cz .

2. Jeden rok lidského života = sedm let psích

Tento přepočet ukazuje pouze orientační věk, abychom měli lepší představu, ale rozhodně to neznamená, že když je psovi 7 let, je mu jako 49 letému člověku. Psi totiž v určitém období svého života stárnou jinak. První dva roky života vyspívají velmi rychle, ale v pozdějších letech se jejich stárnutí zpomaluje. V prvním roce a půl života to může odpovídat věku 15 letého puberťáka. Ve dvou letech už můžeme psa považovat za dospělého. Velký zřetel musíme brát také na to, o jakou jde rasu a jak je pejsek veliký. Například malé plemeno okolo 10 kil bude mít v pěti letech lidské stáří okolo 38 let. A velký pes nad 40 kilo se bude blížit věku 50 letého člověka.

3. Psi vidí černobíle

Toto je jeden z nejčastějších mýtů o psech. Mnoho vědeckých pokusů ale toto tvrzení vyvrátilo. Psi vidí pouze jinak barevně než člověk. Dalo by se to přirovnat, že vidí podobně jako barvoslepí lidé. Barvy rozeznávají jinak než my. Například nevidí rozdíl mezi zelenou a červenou barvou. Svět mají spíše v barvách šedé, žluté a modré.

4. Ovoce je pro psy zdravé

„Některé ovoce psům nevadí, ale pozor si dávejte na avokádo či hrozny, které mohou způsobit vážné zažívací potíže, alergické reakce a především vážné problémy s ledvinami. Dále pak například třešně, meruňky a hrušky způsobují nadýmání, průjmy a silnou dehydrataci,“ říká Martin Pučálka odborník na výživu psů.

5. Každá fena by měla mít alespoň jednou za život štěňata

Bohužel velmi častý mýtus u mnoha pejskařů, i když mnoho veterinářů tvrdí opak. Velká část chovatelů si totiž myslí, že pokud bude mít fena štěňata, tak tím předejdou různým zdravotním problémům jako je zánět dělohy nebo falešná březost. Pokud nechcete štěňata, tak nechte fenu vykastrovat po prvním hárání. Tím zajistíte prevenci mnoha zdravotních komplikací.

Odpovězte správně na soutěžní otázku a 3 z vás vyhrají balení granulí Marp od firmy Krmiva Pučálka!

Správnou odpověď naleznete na krmiva-pucalka.cz

Soutěž již byla ukončena. Výherci soutěže jsou:
Jitka Střihavková - Praha, Alena Suchá - Rakovník, Dana Čosíková - Městec Králové

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Jarek9
5.2.2020 14:48

Dobrý den. urajina . . . je co ?

Jirka88
8.2.2020 11:37

Myslím, že ani jedna odpověď není správná, protože se krmiva vyrábí v Anglii..

Jarek9
8.2.2020 14:25

Ano - v Anglii. . Možná to redakce opraví . . .

Jarek9
8.2.2020 14:25

Ano - v Anglii. . Možná to redakce opraví . . .

cobain5
9.2.2020 10:58

taky jsem z toho zmatená

olly
10.2.2020 03:41

Redakce asi názory nečte...jinak by to bylo opravené

kotulka
10.2.2020 16:29

https://www.marppetfood.cz/cs/,tady dole je psáno UK,tedy Ukrajina,řekla bych

Honzik111
10.2.2020 16:41

Kdo pozorně sleduje internetové stránky zjistí, že se vyrábí na Ukrajině.

kalIMero38
11.2.2020 01:08

Děcka,najděte si jiné stránky s e-shopem a tam je EAN s prvním trojčíslím ČR (859),tak Bože nevím - suroviny jsou asi z té Anglie - takže je 5 možností

Iris1
11.2.2020 07:35

Ať to přičítám jak chci, vyšla mi z toho jen Anglie. Fakt nevím.

Iris1
11.2.2020 07:44

Společnost navázala spolupráci s britským výrobcem, který disponuje nejmodernější technikou na světě a rovněž byl a je schopný zajišťovat kvalitní suroviny pro výrobu krmiv Marp. Krmivo Marp se tímto může od ostatních produktů odlišit nejen složením, ale také kvalitou surovin. Pro výrobu krmiva Marp Holistic jsou použity jako hlavní suroviny místní produkty z anglických farem. Používají se výhradně suroviny od nezávislých farmářů z blízkého okolí továrny. Pouze několik surovin je na ostrovy importováno z Evropy.

zoulova.jana@seznam.cz
4.4.2020 19:34

ještě nejsou výherci z února?

danulina
21.4.2020 14:23

No tak já jsem toto krmivo měla vyhrát,přišel mi i meil ale kde nic tu nic tak nevím jestli na mě nezapoměli.danacosikova@seznam.cz

danulina
5.6.2020 22:25

NO NEVÍM VYHRÁLA JSEM TO KRMIVO A VŮBEC NIC MI NEPŘIŠLO TAK UŽ NEVĚŘÍM NIČEMU.Dana Čosíková

PJelinkova
12.6.2020 11:09

Krásný den, včera jsem Vám posílala email. Podívejte se, prosím, zda-li Vám nepřišel do spamu. Předem děkuji a přeji příjemný zbytek dne! Jelínková

Vložit komentář

Další soutěže

Náš tip