Babinet.cz  /  Magazín  /  Čtenářské příběhy  /  Pavel (43): Bývalá žena se topí v dluzích. Pomoc čeká ode mě

Pavel (43): Bývalá žena se topí v dluzích. Pomoc čeká ode mě

21.1.2020 - redakce Babinet.cz

Když jsem odcházel od své bývalé ženy, rozhodně to nebylo v dobrém. Přišel jsem ji na nevěru, která již byla několikátá, a dál jsem tak nehodlal dělat pitomce. Manželství jsem ukončil a došlo na rozvod. Dobrovolně jsem se odstěhoval z bytu, který jsme si tehdy koupili za moje peníze, a nechal jí všechno. Odcházel jsem s jednou igelitkou a chvíli přespával v kanceláři. Věděl jsem ale, že to není dlouhodobý stav. Měl jsem, a mám naštěstí fantastickou práci, která mě naplňuje a slušně živí. Pronajal jsem si malý byt a velmi jsem si oddechnul, že je tato nepovedená, několikaletá lživá kapitola za mnou. O nic jsem se s ní nehádal, chtěl jsem to prostě mít co nejdřív za sebou a odstřihnout ji od sebe. Nepovedlo se.

Nějaký ten rok po rozvodu jsem navázal nový vztah. Byl jsem mladý a seznamování pro mě nebyl problém, na ženy jsem nijak nezanevřel. Moje současná manželka je ukotvená, rozumná žena a vše je, jak má být. Jsme spolu už dlouhá léta a je nám pořád moc hezky. Máme dvě zdravé, šikovné děti a bydlíme v domě rodičů mojí ženy. Jsou to nesmírně milí lidé a být s prarodiči našich dětí pod jednou střechou si já osobně nemůžu vynachválit. Beru to tak, že jsem dostal v životě druhou šanci a tentokrát to vyšlo správně. Nebýt mojí bývalé ženy, všechno by tak i zůstalo.

Moje současná manželka samozřejmě všechno ví. O bývalém manželství, rozvodu, o věčných hádkách a nevyzrálosti bývalé partnerky. Nic jsem jí netajil. O všem se spolu bavíme a tak moje žena ví, jaká bývalá partnerka je a že si nevymýšlím. Teď to sama dokazuje. Dostala se do astronomických dluhů a čeká, že jí já pomůžu. I když spolu nemáme už nic společného a rozcházeli jsme se jako cizí lidé, mluví se mnou v telefonu, jako by byla mou nejlepší kamarádkou. Když nejsem stejně milý, už se zase rozjíždí. Štěká po mně, že jsem jí zničil život a tak bych jí teď měl pomoci. Chce po mně peníze a samozřejmě ví dobře, že na žádné finance nemá nárok. Ale kope kolem sebe a tak provokuje, jak může. O byt, který jsem jí tehdy nechal, samozřejmě přišla. Stejně tak o úspory a rovněž o zaměstnání. Naši společní známí tehdy nijak neotáleli s tím, aby mi povyprávěli, jak ji odkopl onen milenec a jak si bývalá žena našla oporu v alkoholu. Neříkám, že mi jí není líto, ale každý je strůjcem svého štěstí. Co chtěla, to má. A stejně si zase našla cestu, jak mně, ale hlavně sobě, zkomplikovat život. Kdyby snad měla dítě, nebo děti, asi bych po domluvě se ženou nějakou korunu pustil, i když by děti nebyly moje. Ale jako dospělá, samostatná jednotka by mě už mohla přestat tahat do svých neustálých problémů, které teď přelívá i k nám domů.

Pavel, 43 let

 

Pokud se chcete i Vy podělit se svým příběhem, napište nám do redakce na bara.klimova@babinet.cz.

Redakčně zpracovala Bára Klímová

ilustrační foto: pixabay.com

 

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

kolcava
21.1.2020 15:58

Nemáte společné děti, nemáte společného nic, za její život neručíte. Nechápu, proč na její telefonáty reagujete, proč je vůbec zvedáte. Její číslo si zablokujte, na ostatní pokusy o komunikaci také nereagujte. Kdyby se pokusila vás vydírat, zdokumentujte si to a využíjte trestní zákoník. Tak daleko to snad nezajde, ale české právo už dnes dobře umí i obranu proti stalkingu (nepřiměřenému pronásledování). Pokud to není vymyšlený příběh (tento mi poprvé připadá naprosto nerealistický), asi to znamená, že "to na vás vždycky uměla". Pak ovšem pamatujte na to, že svým chováním (že se svou ex o jejích nárocích vůbec diskutujete) poškozujete svou současnou rodinu, minimálně pohodu v ní.

miky 55
21.1.2020 18:50

Nic jí nedlužíte a nemáte si co vyčítat. Nenechte se psychicky vydírat. Není k tomu žádný důvod

Palomita
21.1.2020 19:08

Stejně to zaplatí..

normální chlap
21.1.2020 19:42

A co jako čekáte za radu? Že si ji můžete na telefonu zablokovat asi sám dobře víte. A že jí nemáte platit ani korunu víte asi stejně dobře :-) Snad jedině můžu dodat, že i kdybyste jí zaplatitl (a poškodil tím Vaši současnou rodinu), že se k Vám nevrátí ani nebude nijak vděčná.

noral
21.1.2020 20:02

Nechápu proč to tu pán píše.A už vůbec nechápu proč si s ní telefonuje.Kdyby spolu měli nezletilé děti,to bych pochopila,toto mi ovšem hlava nebere.

normální chlap
21.1.2020 22:24

noral: mně je to jasné. Pán je jeliman, který ji opustil až po několikáté nevěře, všechno jí velkoryse nechal a nejspíš pořád doufá, že se k němu vrátí a od p.t. čtenářstva chce, abychom mu kolektivně potvrdili, že dobře činí a že se mu ta ženská vrátí :D :D :D

noral
22.1.2020 08:03

normální chlap:vcítit se do uvažování jelimana je těžké,takže tato varianta mne vůbec nenapadla.Tak jo:pane Pavle,podejte vaší bývalé manželce pomocnou ruku,lidi si mají pomáhat,půjčte jí peníze,sežente podnájem,i když jistě víte že vám pak peníze nevrátí,možná se k vám z vděčnosti vrátí a vůbec nebude nevěrná,ani nebude chlastat.Vaše nynější manželka to jistě cení,jaký jste dobrý člověk/jeliman/a bude vás o to víc milovat a vážit si vás.

kolcava
22.1.2020 09:58

Palomito a normální chlape, také mě napadlo, že jediné možné vysvětlení (kromě toho, že příběh je smyšlený) je, že jeho ego její nevěry neuneslo a dosud se s nimi nesmířilo a Pavel pořád čeká, že jeho ex si kousne rajského jablka, prozře a sdělí mu, že byl nejlepší chlap v jejím životě, v posteli mu žádný nesahal ani po kolena (a výš už vůbec ne). Ona mu právě toto asi v těch telefonátech říká a on, kvůli své přetrvávající naivitě a svému nezvladatelnému zraněnému egu, jejím báchorkám obětuje svou současnou rodinu (a ona se k němu stejně nevrátí, ztratila by ten vydírací nástroj).

miky 55
22.1.2020 10:22

Ale no tak, ono to nebude tak zlé. Je možné, že Pavel je jen hodný mužský, který nesnáší konflikty. To jeho ex jistě ví a tak mu brnká na nervy a snaží se mu namluvit, že jí zničil život a že je "jeho povinost " jí pomoci. Ne , není. Seberte se Pavle. Přece jí nedovolíte, aby Vám nabourala spokojený život

Palomita
22.1.2020 11:13

kolcava: spíš než o egu mi to přijde jako story o stále trvajících citech ke své ex. Racionálně ví, že nemá na nic nárok a je to minulost a přitom si sám hledá způsoby, v jakých případech by na to "možná" nárok měla. Dokonce by ty potenciální děti ani nemusely být jeho.. Přeloženo do reálu, klidně obere vlastní děti, aby jí pomohl. Ani si to nemusí uvědomovat, ale záleží mu na ní víc, než by mělo a to je pak každá rada marná :)

fanda
22.1.2020 11:29

Vzájemná vyživovací povinnost rozvodem nezaniká, takže hrozí, že ji stejně bude platit ať už dobrovolně nebo nedobrovolně... Pokud exekutor prokáže, že alespoň část dluhu má počátek v době před rozvodem, tak může očekávat i hrazení jejího dluhu..

Palomita
22.1.2020 11:56

fanda: ale to by museli oba splňovat nějaké podmínky.. jakože třeba on ji nutil mu zanášet a ona se stala alkoholičkou a neschopnou se o sebe postarat jen kvůli němu. Minimálně dva roky už jsou od sebe, ale tipla bych si, že víc.. moc šancí bych těm alimentům nedávala. V průběhu rozvodu muselo dojít k majetkovému vypořádání a jestli jí nechal zařízený byt.. má předplaceno..

Mandla
22.1.2020 15:35

No už teda nevím v čem tkvěl původní problém ale věta Míky 55:..."Je možné, že Pavel je jen hodný mužský, který nesnáší konflikty...." mně nakopala... Než takovýho "pštrosa" , radši hysteráka, kterej se rozvede s vědomím vlastní viny.

Mandla
22.1.2020 16:13

Ty mě samozřejmě taky dojímáš. Mám vzpomínky na své první lásky, dokonce jsme se zavázali na věčnost, ale způsobilost a bankovní účty jsme gotsaitdank ještě neznali.

miky 55
22.1.2020 16:32

Já se jen divím, že se tady každý naváží do toho Pavla, do jeho ega, povahy a tak. Ale že jeho ex je pěkná potvora, to tu ještě nezaznělo

noral
22.1.2020 17:14

miky.Tak konkrétně já jsem si samozřejmě dělala legraci,každý reálně uvažující člověk by onu ženu poslal k šípku.

kolcava
22.1.2020 18:03

Miky, vždyť se s ní rozvedl, je "dlouhá léta" (jak sám píše) se svou současnou ženou - a najednou zase koketuje s ex a riskuje svou současnou rodinu? Samozřejmě, že ona je potvora, ale tady klade otázku Pavel. Ne, pro něho není žádná omluva, že se s ní za daných okolností vůbec baví! Pro svou ex už udělal dost. Vy píšete, že je možná hodný. Já tedy hodného muže určitě nevidím. Vždyť má děti a manželku a těm ubližuje? Hodný člověk? Slaboch, bezhohledný slaboch a hlupák, promiňte.

miky 55
22.1.2020 20:09

Nic se neděje. Názor je názor,o nic nejde. Trouba to třeba podle názoru některých možná je. Já jsem přesvědčená, že za ni nic platit nehodlá. A bezohledný rozhodně není a hlupák taky ne. V klidu odešel, zařídil si život po svém, v práci i v rodině je spokojen. Ani žádné pochroumané ego nevidím, taky k tomu nemá žádný důvod. Jen si myslím, že je mu té potvory trochy líto, to je celé,ale naprosto zbytečné.

Ely
22.1.2020 20:38

Milý Pavle. Svoji vykutálenou ex si zablokuj, a před blokací jejího čísla jí důrazně vysvětli, že má jít tam, kde sluníčko nesvítí. Jinak by se ti mohlo lehce stát, že tvé současné ženě dojde trpělivost. Nechci působit namyšleně, ale přijít za mnou můj muž, a to několikrát, že po něm jeho ex chce peníze a bla bla bla, a on by s tímto tématem doma otravoval déle, než akademických patnáct minut, tak by položil základy něčemu, co by na konci mohlo mít další jeho ex a to mě. OK, dobře, nevím, jak je to přesně s vyživovací povinností bývalých partnerů, ale předpokládám, že v případě, že jeden nechá druhému byt a kdo ví co, to s tím výživným do budoucna nebude tak horké. Tak bych asi, být na tvém místě, moc neriskovala svoji rodinu, jenom díky tomu, že své ex nedokážeš nastavit mantinely. A ona to určitě sakra dobře ví. :D

Oliva
24.1.2020 09:33

V poslednich dnech je bulvar plny pribehu Dominiky Gottove a jejiho vykutaleneho manzela. Tahle historka mi to silne pripomina. Vsichni vedi, co by udelali, ale vsichni zapominaji, ze mezi tema dvema je doposud silna citova vazba, proto se chovaji tak neuvazene. Myslim, ze i kdyz tu Pavel dostane sto odpovedi, stejne bude mit bezesne noci, at uz se rozhodne jakkoliv. Ostatne skoda, ze zakladatele diskuzi zalozi diskuzi a pak zmizi. Bylo by hezke, kdyby se vyjadrili, jak to nakonec dopadlo. Konecne se z toho muzou poucit i ostatni.

normální chlap
24.1.2020 09:34

miky 55: že je bývalka potvora jak vyšitá, to mi ani nepřišlo nutné explicitně zmiňovat :D

noral
25.1.2020 22:38

Olivo.samozřejmě je u Dominiky silná citová vazba,ale pokud převládne u ní pud sebezáchovy,má vyhráno.

Oliva
26.1.2020 16:32

Noral: ano, proto jsem to napsala. Doufam, ze u Pavla taky prevladne pud sebezachovy. Jinak je to cesta do pekel.

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip