Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Překyselení organismu je důvodem mnoha nemocí. Na vině je nesprávné stravování

Překyselení organismu je důvodem mnoha nemocí. Na vině je nesprávné stravování

21.1.2020 - redakce Babinet.cz

Překyselení organismu zvyšuje riziko zánětlivých onemocnění způsobující zpomalené hojení ran či zeslabenou schopnost regenerace. Následky se navíc projevují v podobě depresí, psychických poruch, obezity, cukrovky, dále roztržitostí, opotřebováním žláz, plísňovými onemocněními či ekzémy.

Nejčastěji je na vině nesprávné stravování. Chybná životospráva totiž způsobuje, že se podíl zásaditosti v těle neustále snižuje. Překyselení organismu je potom důvodem většiny nemocí. Problémová je především nadměrná konzumace masa, mléka, kávy, cukru, sladkostí či průmyslově zpracovaných výrobků. Mezi další spouštěče patří hormonální poruchy, nahromaděná zloba a stres nebo onemocnění ledvin, které nezvládají vylučovat škodliviny z organismu. Překyselení organismu ale i dnes bývá často podceňováno. Podle posledních výzkumů je právě toto onemocnění důvodem většiny nemocí.

Podle některých specialistů není téměř možno onemocnět, dokážeme-li udržet správnou zásadito-kyselou rovnováhu v organismu. A jak tedy tuto rovnováhu v našem těle dodržet? Hlavním lékem na překyselení organismu je strava nezatížená potravinovou chemií. Je důležité jíst syrovou zeleninu a ovoce, kvalitní celozrnné obilniny, zakysané mléčné výrobky, luštěniny a hlavně se vyhýbat tučným masům a výrobkům.

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip