Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Pardubický kraj  /  Večerní prohlídky na žďárském zámku tentokrát zvou na výlet do doby baroka

Večerní prohlídky na žďárském zámku tentokrát zvou na výlet do doby baroka

14.1.2020 - redakce Babinet.cz

Vůně a chutě barokní kuchyně, barokní hudba, malířství nebo honosné barokní kostýmy… To jsou hlavní lákadla nové prohlídky Kouzlo barokního zámku, kterou připravili na Zámku Žďár nad Sázavou na druhý únorový víkend – 7. a 8. února.

Po putování za světlem, příbězích z klášterních legend a době středověku se letošní hrané kostýmované Večerní prohlídky věnují době pozdního baroka.

Téměř všechny hrané scény se tentokrát odehrávají v interiérech zámku. Podíváte se do prostor, které prozatím nebyly součástí žádné prohlídkové trasy. Obdivovat můžete třeba barokní sály s freskovou výzdobou, které se využívají pro pořádání svateb nebo firemních akcí. Součástí prohlídky bude také návštěva výstavy Umění baroka ze sbírek Národní galerie v Praze, kde se podle zájmu můžete ponořit ještě hlouběji do barokního umění.

Prohlídky začínají každou půlhodinu od 16:00 do 21:30 a místo na nich je třeba vzhledem k velkému zájmu rezervovat na webových stránkách www.zamekzdar.cz předem. Po oba prohlídkové dny bude do nočních hodin otevřena také zámecká kavárna s tematickou nabídkou občerstvení, dárkový obchůdek, interaktivní výstava Včela pro rodiny s dětmi, ale také multimediální zážitkové Muzeum nové generace, jehož celé druhé patro je věnováno právě barevnému světu baroka.

Více informací o programu najdete na www.zamekzdar.cz.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další tipy

Náš tip