Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Které světové celebrity zemřely v roce 2019? Bylo jich víc než dost

Které světové celebrity zemřely v roce 2019? Bylo jich víc než dost

14.1.2020 - redakce Babinet.cz

V roce 2019 zemřela řada českých i světových osobností. Dnes se podíváme na výčet těch nejvýznačnějších a nejkontroverznějších světových osobností, které nás letos opustily


19.2. Karl Lagerfeld, rodným jménem Karl Otto Lagerfeld byl jedním z nejvýznamnějších světových módních návrhářů přelomu 20. a 21. Století. Narodil se v Hamburku 10. září 1933.

4.3. Keith Charles Flint byl britský zpěvák, tanečník a člen elektronické hudební skupiny The Prodigy.

18.4. Lyra McKeeová byla velmi známou severoirskou novinářkou, která také získala cenu pro mladé novináře. Narodila se 31. Března 1990 a zemřela nešťastnou náhodou. Byla zastřelena při nepokojích v Londonderry.

30.4. Peter Mayhew – byl to britsko-americký filmový herec, kterého široká veřejnost znala hlavně díky roli Žvejkala ve Hvězdných válkách. Měřil neuvěřitelných 2,21 metru. Narodil se v Londýně a zemřel v americkém Texasuve věku 75 let.

Kromě toho v dubnu zemřela také někdejší Bond Girl Tania Mallet, bylo jí 77 let. Odešla jen pár dní před další láskou slavného televizního agenta 007 Nadjou Regin, které bylo 87 let.

13.5. Doris Dayová, vlastním jménem Doris Mary Ann Kappelhoffová byla americká zpěvačka, herečka a bojovnice za práva zvířat. Jejím prvním velkým hitem byla píseň Sentimental Journey z roku 1944. Popularita písně vrcholila na konci druhé světové války a song se tak stal symbolem pro mnoho amerických veteránů.

14.5. Grumpy Cat (Tardar Sauce) bylo v době úmrtí sedm let. Kdo by neznal věčně naštvanou kočku, která se stala doslova hitem internetu. Zemřela kvůli komplikacím po infekci močových cest.

19.7. Rutger Hauer tento známý herec zemřel ve věku 75 let. Pocházel z Nizozemí a za roli ve filmu Útěk ze Sobiboru získal dokonce Zlatý glóbus za vedlejší roli. Zahrál si také ve filmech: Blade Runner, Jestřábí žena, Stopař, Zlomek sekundy, Batman začíná.

1.8. Niki Lauda, jeden z nejznámějších pilotů formule 1 zemřel v sedmdesáti letech. Patřila mu také letecká společnost Lauda Air a Niki.

16.8. Peter Fonda, americký herec, proslavil se zejména rolí motorkáře ve filmu Bezstarostná jízda. Dvakrát obdržel cenu Zlatý glóbus a dvakrát byl nominován na Oscara. Byl synem herce Henryho Fondy, bratrem herečky Jane Fondové a otcem herečky Bridget Fondové.

3.9. Peter Lindbergh byl německý významný módní fotograf, který se specializoval na černobílou fotku.

15.9. Ric Ocasek tento americký zpěvák, skladatel a hudební producent se sice narodil v Baltimoru, ale jeho rodiče pocházeli z tehdejšího Československa, zemřel v 75 letech.

2.10. Jacques Chirac, bývalý francouzský prezident zemřel v 87 letech. Naposledy stál v čele Francie do 16. Května 2007.

11.10. Luke Perry, sex symbol 90. let zemřel v pouhých 52 letech. Široká veřejnost jej znala především ze seriálu Beverly Hills 90210.

V prosinci potom hudební hudební svět opustila zpěvačka slavné kapely Roxette Maria Frediksson.


 

Napsala Zuzana Zelenková

foto: news.sky.com, digitalspy.com

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip