Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Květiny jako ochranná zeď pro naši mysl před chaosem zvenčí

Květiny jako ochranná zeď pro naši mysl před chaosem zvenčí

14.1.2020 - redakce Babinet.cz

Na rok 2020 se předpovídají tři trendy zahrad: „Vnitřní útočiště“, „Smíšené kultury“ a „Pouliční divoch“. Odhalte roli kvetoucích cibulek v trendu „Vnitřní útočiště“, ve kterém nás květiny mohou učinit zdravějšími.

Změna

Minulý rok jsme byli svědky mnoha novinek. Nyní jsme ale již zahlceni opravdovou technologickou revolucí. Takový zásadní přechod vede k napětí; lidé často cítí, že změna znamená spíše určitou ztrátu než otevření zářných zítřků. Míra, do které se někteří obávají budoucnosti a jiní ji s nadšením očekávají, se enormně liší.

Přetahovaná

Někteří z nás se této nové budoucnosti nemohou dočkat, zatímco ostatní se se souvisejícím stresem těžce vyrovnávají. V obou případech dochází k takové přetahované: buď přitažlivost nebo odpor. I tak ale tyto technické inovace, kterých jsme se možná zprvu obávali, postupem času přijmeme. Nová technologie nás magicky přitahuje do nového světa, který vypadá lépe a jasněji.

Mít věci pod kontrolou

Paradox přitažlivosti vůči tomuto novému světu a odpor vůči změnám je zřejmý z toho, jak jsou lidé motivováni k různým reakcím. Reagujeme svým závazkem k rozvíjení nových iniciativ, které se vyznačují schopností řešit problémy. Díky tomu máme pocit, že máme vše pod kontrolou a můžete znovu snít.

Ochrana

Svět je jako jedna velká počítačová obrazovka: její sledování může být zahlcující. Je to jako přehlcení informacemi, ale přitom se bez něj nemůžeme obejít. Tak jak se můžeme vrátit ke „zdraví“? Jak můžeme zmírnit napětí, užívat si života a dosáhnout vnitřní pohody? Rostliny a květiny slouží doslova i obrazně jako ochranná zeď mezi turbulentním a vysoce náročným „světem tam venku“ a naší potřebou klidu mysli.

Čas vypnout

Když jsme dlouho „on-line“, potřebujeme také čas na uvolnění a získání perspektivy. Květiny a rostliny náš život dělají příjemnějším, protože jsou pro nás dobré a pomáhají nám vypořádat se s napětím. Tak se uvolněte a pořiďte si něco hezkého: kvetoucí cibuloviny jako jsou třeba tulipány, hyacinty, amarylky nebo modřence. Příroda má zvláštní schopnosti.

Filtrování reality

Nejdůležitějším cílem při aranžování květin pro tento trend je vytvoření pocitu klidu. Abyste toho cíle dosáhli, umístěte květiny do poloprůhledných a matných váz, které zdůrazní jemnost světle pastelových květin. Výsledný efekt je jako sledování reality skrze filtr. Vyberte květiny, které mají jemný a konejšivý vzhled. Vázy s abstraktním zdobením zase celému aranžmá dodají osobitost.

 

zdroj: ilsysays.com

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip