Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Trendy nábytku 2020: Kov, retro i romantické barvy

Trendy nábytku 2020: Kov, retro i romantické barvy

10.1.2020 - redakce Babinet.cz

Rok 2020 přichází s novými styly a trendy v bydlení. Zjistěte, jaké barvy a styly letos vévodí nábytku i doplňkům.

Kovové prvky

V kurzu se drží železo, měď, cín, zlato i stříbro na úchytkách i nožkách komod, stolků i skříněk. Nebojte se kombinací materiálů i barev. Stříbrné a hnědé kovy si rozumí s železem, zlatem a bronzem. Víc než tři různé druhy kovů v jednom prostoru ale nedělají dobrotu. Kovové materiály a barvy se hodí i na doplňky, třeba květináče nebo rámy obrazů.

Starožitný vzhled

Roste popularita tradičních dekorů a klasických tvarů komod, postelí i šatních skříní. Skvěle vypadají třeba komody do ložnice v rustikálním stylu. Těší se oblibě už řadu let. Vybavení vašeho domova tak bude pořád „in“, aniž byste něco měnili.

Růžová a zelená

Máte rádi hravé barvy? Do módy se dostávají odstíny růžové a přírodní zelené. Na své si tak přijdou milovníci odvážnějších barev i jemných tónů. S výraznými barvami ale opatrně. Zvolte jeden výrazný barevný prvek, třeba sedačku. Neutrálně vymalované zdi a přírodní podlaha nechají dominantní kus nábytku krásně vyniknout.

Černo-bílý kontrast

Představuje oblíbený střet světla a tmy. Existuje mnoho způsobů, jakými můžete tento trend využít. Vyberte třeba černý nábytek s bílými dekoracemi, nebo naopak.

Bojíte se, že kvůli černému nábytku bude místnost působit stísněně? Vyřešte problém kontrastními barvami doplňků, výmalbou a veselými tapetami. Skvěle vypadá žlutá, oranžová, červená, růžová i světle modrá.

Návrat k přírodě

Kromě tradičních barev dřeva přichází do módy i tradiční barvy vlny – světle šedé i béžové odstíny. Velký boom obecně zažívají různé typy textilií v interiéru. V kurzu je nejen čalouněný nábytek, ale také přehozy, plédy, polštářky a koberce všech možných tvarů a velikostí.

Foto: forliving.cz

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

christiana66
21.1.2020 22:25

Já osobně mám ráda kombinaci stylů. Poslední dobou se mi líbí více moderní minimalismus, kde vyniknou zajímavé doplňky, které se dají po čase zase podle nálady změnit. Závěsy, dekorativní polštáře, deky nebo přehozy na postel. Svůj byt jsem si zařizovala už před 5 lety, ale letos jsem si vyměnila doplňky do modernější podoby. Objevila jsem zn. Cellbes, kde mají moc hezký a neokoukaný výběr a byt vypadá hned jako v novém stylu:)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip