Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Pardubický kraj  /  Muzeum nové generace na žďárském zámku můžete navštívit do konce ledna za sníženou cenu

Muzeum nové generace na žďárském zámku můžete navštívit do konce ledna za sníženou cenu

7.1.2020 - redakce Babinet.cz

Prvních 14 dní v lednu budou dveře zámku z provozních důvodů zavřené, ale od 14. do 31. ledna je připravena akce pro všechny milovníky Muzea nové generace – Muzeum za 50,-. „Víme, že není jednoduché naplno si užít všechny exponáty muzea během jediné návštěvy. Zvýhodněné vstupné za 50,- je určeno našim dlouholetým fanouškům, ale i těm, kteří chtějí zahájit nový rok kulturním zážitkem,“

Zámek Žďár nad Sázavou se stává stále oblíbenějším místem výletů pro turisty z celé České republiky. V roce 2019 sem zamířilo téměř 60 000 platících návštěvníků. Návštěvnost muzea, komentovaných prohlídek a edukačních programů vzrostla o více než 30 %.

„Máme velkou radost a děkujeme všem našim příznivcům, jejichž zásluhou máme za sebou velmi úspěšný rok. V letních měsících rostla návštěvnost zámku téměř o 40 % oproti roku 2018. Dařilo se nám však také v mimosezóně, kdy jsme například v únoru díky výstavě Leonardo zaznamenali 80 % nárůst návštěvníků nebo o Velikonocích, během kterých na zámek dorazilo téměř o 70 % víc lidí než v roce 2018. Jsme oblíbeným místem nejen pro obyvatele Vysočiny, ale také Prahy, Středočeského a Jihomoravského kraje,“ vysvětluje nárůst návštěvnosti Martina Sedláková, marketingová manažerka zámku.

A co zámečtí připravují v roce 2020? Můžete se těšit na tradiční oblíbené akce – únorové Večerní prohlídky (7. – 8. 2.), Velikonoce na zámku (9. – 13. 4.), Divadelní prohlídky (9. – 10. 5.), Kouzelné zahrady (dříve Dny otevřených zahrad) (30. – 31. 5.), festival KoresponDance (17. – 19. 7.), Den venkova (26. 9.), Den dýní (31. 10.) nebo Vánoční trh (5. – 6. 12.), jehož poslední ročník navštívilo téměř 8 000 lidí. Až do 13. dubna můžete navštívit také zážitkovou výstavu Včela – Cesta do včelího města.

Více na www.zamekzdar.cz

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další tipy

Náš tip