Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Odzkoušené domácí metody, jak v mrazivém období udržet hebké a zdravé rty

Odzkoušené domácí metody, jak v mrazivém období udržet hebké a zdravé rty

6.1.2020 - redakce Babinet.cz

V posledních dnech svírají naší republiku mrazy. Někde až nepříjemně spalující, jinde snesitelnější. Tak jako tak tyto povětrnostní podmínky působí na naše rty víceméně stejně nepříznivě. Rty jsou suché, zarudlé, pálí, tepe v nich a pokožka rtů se začíná bolestivě odlupovat. Nejen že na takové rty není hezký pohled, ale není s nimi ani úplně jednoduché normálně fungovat. Co pomůže? Jak na hebké a zdravé rty i během mrazivých dnů?

Závislost na balzámu

Balzám v tyčince na rty je fantastická věc. Spousta žen na jelení lůj nedá dopustit. Ale víte, že nadměrné používání balzámu může mít úplně opačný efekt a rty mohou být zdevastovány víc, než by bylo ve skutečnosti nutné? Kolikrát jste po balzámu sáhli jen tak, pro jistotu? Jistě mockrát. Klidně jen tak, aby rty nebyly suché. Čím víc ale tyčinkové balzámy používáte v domnění, že jsou rtům prospěšné, tím víc a rychleji rty ztrácí svou přirozenou schopnost regenerace.

Permanentní mastný film, který balzám zanechává, rty sice chrání a vyživuje, ale zároveň rty jakoby utvrzuje v tom, že samy nemusí vynaložit žádné úsilí. Rty se tak jednoduše nakonec zapomenou samy dávat dohromady, i když to umí. Pak jednou stačí nemít po ruce balzám a je zle. Tedy všeho s mírou. Což u balzámu na rty platí také, ač se to nezdá.

5 vyzkoušených tipů, které rychle pomohou

Kdo trpí na popraskané a suché rty, pak ví, že není čas ztrácet čas. Rty potřebujete dát do pořádku nejlépe ihned. Jak to udělat? Co pomůže v takové míře, aby byly rty krásné a nebolavé hned druhý den? Seznamte se s odzkoušenými domácími metodami.

  • Teplé mléko s medem

Z trošky teplého mléka a větší dávky medu si vymíchejte hutnou kašičku. Pokud si jí připravíte moc, můžete uložit do kelímku a používat opakovaně. Nejlépe na noc. Nezapomeňte pak však vždy před použitím lehce ohřát na příjemnou teplotu. Naneste směs na rty a nechte působit přes noc. Vše se hezky vstřebá přímo do pokožky a rty jsou za den, dva, úplně v pořádku.

  • Sádlo

Ano. Běžné a obyčejné sádlo. Rty krásně vyživí a zvláční. Pocitově sádlo funguje již po pár vteřinách. Ale rty budou i při tomto postupu potřebovat tak den, nebo dva, než se zatáhnou a zvláční úplně.

  • Rtěnka a dětský zásyp

Vypadá to jako velmi zvláštní metoda, ale skutečně funguje potřebně rychle. Na noc aplikujte na rty rtěnku. Nános rtěnky pak jemně zasypte dětským pudrem a zapracujte do rtů jejich opakovaným stisknutím. Rty jsou velmi brzo bez zhrublých map a odtrhané kůžičky.

  • Máslo s kávou

Kávovou sedlinu smíchejte s trochou másla a aplikujte na rty. Nechte působit půl hodinky a poté omyjte vlažnou vodou.

  • Dětský olejíček

Co jiného by mělo být spolehlivějšího, než olejíček určený na tu nejcitlivější pokožku miminka? A když je prospěšná této jemné pokožce, proč by olejíček nepomohl i vašim rtům? Olejíček nanášejte na noc.

 

 

Napsala Bára Klímová

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip