Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Sázené cibulky dodávají domovu jarní vzhled

Sázené cibulky dodávají domovu jarní vzhled

1.1.2020 - redakce Babinet.cz

Sázené cibulky jsou skvělým způsobem, jak začít nový rok plný svěžesti a barev. Přírodní prvky v interiéru jej nejen zkrášlí, ale hlavně vám notně pozvednou náladu.

Malý květináč plný štěstí

Sázené cibulky jsou dokonalým symbolem pro nový život. Hlásí jaro ještě předtím, než venku opravdu začne. Jaro samotné si spojujeme se štěstím, pocitem pohody a dobrou náladou. Cibuloviny kromě toho dodávají domovu osobitý hřejivý dojem. A upřímně, také máte takový ten pocit hrdosti, když se ty úžasně květy začnou rozevírat?

Speciální ošetření

Sázené cibulky jsou cibulky, na které jsme sehráli takový trik. Nejdříve se jim dostalo speciálního ošetření. Poté pěstitelé cibulky umístili do květináčů nebo jiných nádob naplněných kompostem. Díky svým bohatým znalostem (a množství lásky a péče) je pěstitelé přesvědčí, že už je tu jaro. A díky tomu si můžete tyto krásné květiny užívat už v lednu. Už se nemůžete dočkat jara? Sázené cibulky!

Trendy barvy

Sázené cibulky jsou k dostání od ledna do konce dubna. Ty nejznámější jsou narcisy, hyacinty a tulipány. V sázené formě jsou ale k dostání také modřence a bledule. Můžete je nechat jen tak samotné, nebo je kombinovat v průhledných nebo matných vázách, které zdůrazní jemnost květů v pastelových barvách. Vázy s abstraktními tvary zase celému aranžmá dodají osobitost.

Zajímavá fakta

Neumisťujte sázené cibuloviny do blízkosti mísy s ovocem, to by urychlilo proces stárnutí květin.

Sázené cibuloviny dobře snáší mírný chlad. Nebojte se je tedy dát na chladnější místo, jako například na verandu nebo na balkón.

Chtěli byste se o cibulovinách dozvědět víc? Podívejte se na web www.ilsysays.com.

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip