Babinet.cz  /  Magazín  /  Čtenářské příběhy  /  Petra (28): Za pomoc v domácnosti čeká partner sex

Petra (28): Za pomoc v domácnosti čeká partner sex

31.12.2019 - redakce Babinet.cz

Často se dočítám, že mužům se do rozdělení prací v domácnosti moc nechce. Něco na tom asi opravdu bude, protože s novým partnerem se dostala tahle problematika i ke mně domů. Jsme spolu rok, ale chtěli jsme si už vyzkoušet společné bydlení. Tak jsme se sestěhovali do podnájmu, který jsme si společně našli. Když jsme spolu jen randili, samozřejmě jsme mluvívali o tom, jak se kdo staví k péči o domácnost. Nikdy od partnera nepřišla odpověď, která by mě neuspokojila. Z jeho postojů a mluvení vyplývalo, že je z domu zvyklý přiložit ruku k jakémukoliv dílu a že naprosto chápe, že v domácnosti se musí zapojit oba. No, realita se ale od řečí pořádně liší.

Když jsme se nastěhovali, opravdu to nějakou chvilku klapalo krásně. Stěhoval, opravoval, vylepšoval jako divý, bez pobízení. On pracuje, já pracuju. On obědvá v práci, já si krabičkuju jídla na celý den. On to odmítl a hned si tak jídlo vzal pod svou vlastní režii. O víkendu jsme se ve vaření střídali. Stejně tak u pračky, nebo u vysavače. Žádný problém. Ale po nějakém čase jsem začala víc a víc slýchat, že když tolik pomáhá, nemám být z čeho unavená, a tak snad prý bude sex. Nejdřív jsem to považovala za vtípky, které mezi sebou partneři prostě trousí. Navíc, do sexu mě opravdu přítel nutit nemusí. Chemie mezi námi dělá svoje. Jenže chemie je čím dál víc na ústupu právě i kvůli tomu, jak má být něco za něco. S tímto přístupem jsem se v životě nesetkala a byla jsem z něj teda pořádně vyjevená. Když milování odmítnu, začne přítel hned lamentovat nad tím, že to teda nemusel to prádlo věšet. Několikrát jsem ho už upozorňovala, že mi tohle silně vadí a je mi to nepříjemné. Vždycky se jen zasměje a tvrdí, že si přece jen dělá srandu. Mně to tedy srandovní nepřijde ani trochu.

Petra, 28 let

Pokud se chcete i Vy podělit se svým příběhem, napište nám do redakce na bara.klimova@babinet.cz.

Redakčně zpracovala Bára Klímová

Ilustrační foto: pixabay.com

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

normální chlap
31.12.2019 18:43

Měla byste od něj odejít. Zaslouží si lepší přítelkyni, se smyslem pro humor.

kolcava
1.1.2020 18:34

Normální chlap to napsal krásně, ale ještě bych dodala: Petro, kdo jste vzala myšlenku, že partnerství muže a ženy (potažmo manželství) je o tom zajistit ženě servis, zajistit jí pokračování mamahotelu? Každý život je doprovázen rutinními činnostmi, ať člověk žije sám, nebo ne, s tím se nedá nic dělat. Zřejmě jste doma, u rodičů, měla plný servis (a rodiče za to nechtěli sex!) a v partnerství jste primárně zase hledala servis. Na to, co vy čekáte, jsou hotely s plným servisem, případně domácí hospodyně, paní na úklid, opraváři a montéři, externí služby všeho druhu a na mnoho prací jsou už i domácí roboti. Nechtějí za to sex! Ovšem, jasně: chtějí peníze. Něco to stojí, stojí to mnoho, musíte na to vydělat. Ale sexu budete ušetřená. U rodičů to asi bylo zdarma, ti po vás asi nechtěli za služby spojené s chodem domácnosti platit. Děvče, děvče, váš život nebude lehký, pokud nedospějete. Pamatujte na to, že partnera/partnerku po svém boku mají lidé proto, aby měli pocit sounáležitosti, blízkosti a bezpečí (s tím vším se ovšem u partnerů pojí i sex), aby měli s kým dělit o zážitky, o rozhodování, o vše, co život přináší, aby tedy mohli sdílet, ale také se podporovat ve zlém, aby mohli společně plánovat budoucnost, aby mohli společně založit rodinu. Na přidělání poličky, vypraní a vyluxování hledejte služby v domácnosti, ne partnera - každý vám uteče, jakmile zjistí, že ho máte jen na zabezpečení vlastního pohodlí a tím to končí.

Ely
3.1.2020 13:09

Absolutní souhlas s normálním chlapem. Opusťte svého partnera, a v tu ránu má nějakou novou, která nebude taková fňukna.

Gagos
3.1.2020 20:05

Tak já tedy s názory výše nesouhlasím. Chtít za každou činnost v domácnosti sex? Úmyslně nepíšu pomoc, protože o domácnost by se měli starat oba dva a nechápu, proč se to, že chlap doma něco udělá, hned bere jako pomoc ženě. Opakující se poznámky ve stylu "to jsem nemusel věšet to prádlo, když nic nebude", by mě po nějaké době taky štvaly a poslala bych ho někam... Kolcava: Kde slečna píše o tom, že chce mamahotel? Domácí práce si očividně ještě nedávno rozumně dělili. Nepíše nic o tom, že nechce nic dělat a že chce, aby vše dělal on. Očividně by jí bohatě stačilo, kdyby u toho neměl blbé poznámky o sexu. To nemá s mamahotelem nic společného.

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip