Babinet.cz  /  Magazín  /  Pod lupou  /  Jak se elegantně zbavit nechtěných vánočních dárků? Vyměňte je, prodejte nebo třeba přešijte

Jak se elegantně zbavit nechtěných vánočních dárků? Vyměňte je, prodejte nebo třeba přešijte

27.12.2019 - redakce Babinet.cz

Pod vánočním stromečkem se nezřídka objeví hromada věcí, které nepotřebujeme, nelíbí se nám, nebo které se dvojí i trojí. Co s takovými dárky? Řeší je mnoho. Možná se vám to ani nezdá.

V případě, že je nám něco velké nebo naopak malé, lze jít za dárcem takové věci a požádat jej o účtenku, nebo o výměnu. Problém nastane ve chvíli, kdy ten, kdo nám tu či onu věc dal, už nebude mít účet, nebo v případě, kdy nám ji dát nechce, nebo je nám hloupé o účet z jakéhokoli důvodu žádat.

Mohou se také najít dárky, které se nám vůbec, ale vůbec nelíbí, nepotřebujeme je, nebo které se nám v domácnosti náhle rozmnožily. V takovém případě nezbývá, než si poradit sami.

Určitě je možné dané věci vzít a poslat je do dalšího kola někomu jinému, koho potřebujeme obdarovat a u koho víme, že tohle zrovna, na rozdíl od nás potřebuje.

Další možností jsou dětské domovy, azyly nebo místa, kde se shromažďují bezdomovci. Věci můžeme tedy odnést do charity nebo do místního střediska Naděje. Tak už se najdou lidé, kteří takové dary rozdělí potřebným.

Pokud se s tím nechceme rozloučit

Je ale dost dobře možné, že se s těmi věcičkami nechceme úplně rozloučit. Pak existuje několik dalších variant jak si s nimi poradit. Za prvé, všechno se dá prodat. Na internetu a na sociálních sítích existuje řada skupin, ve kterých lidé nabízejí kde co, aby to prodali. Takže můžete s klidným svědomím zamířit právě do nich.

Kamarádky

Od nevhodných dárků nám také mohou pomoci přátelé, kterým je nabídneme, třeba výměnou za něco jiného, co se zase dvakrát nehodí jim. Nevhodné dárky můžete také schovávat v k tomu určené krabici nebo šuplíčku, do kterého sáhnete vždy ve chvíli, kdy má někdo jiný narozeniny, svátek, nebo třeba na Vánoce.

Výměna

Na sociálních sítích také existují skupiny, ve kterých lze věci vzájemně měnit. Pokud sem zamíříte, rozhodně neprohloupíte. Ve vyměňovacích skupinkách se potěšíte s někým, komu se váš nechtěný dárek nehodí a naopak, někdo potěší vás svojí nepotřebnou věcí. Jedná se o velmi snadný způsob jak se takové věci elegantně zbavit.

Přešít

Co se oblečení týká, je možné jej také pěkně přešít tak, aby nám dobře padlo, nebo aby se nám více zamlouvalo. Třeba jej zkombinujete s nějakým starším kouskem a na světě bude zbrusu nová a hlavně originální věc, kterou určitě každého upoutáte.

 

Napsala Zuzana Zelenková

foto: pixabay.com

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip