Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  AUDIO: Pomocníci pro srdce

AUDIO: Pomocníci pro srdce

19.12.2019 - redakce Babinet.cz

Lidé s vysokým tlakem bývají více ohroženi rizikem poškození chlopní a fibrilace síní, přičemž několik klinických studií prokázalo silnou korelaci mezi těmito třemi stavy. Fibrilace síní však bývá často nedostatečně diagnostikována, protože symptomy nejsou kontinuální a mohou být snadno přehlídnuty během návštěvy u lékaře. Onemocnění srdečních chlopní pak bývají asymptomatická na samotném počátku.

AUDIO rozhovor: Poslechněte si rozhovor o novinkách na trhu, které vám pomohou sledovat činnost svého srdce

Možnost sledovat všechny tyto tři podmínky současně zcela mění pravidla hry nejpokročilejší domácí tlakoměr Withings BPM Core, který nabízí i digitální stetoskop, který naslouchá srdečním abnormalitám, aby včasně detekoval onemocnění srdečních chlopní. Toto onemocnění je charakteristické poškozením jedné ze čtyř srdečních chlopní, při kterém může být vyžadován chirurgický zásah.

Během pouhých 90 vteřin může  provést všechna tato měření. Srdeční tep, krevní tlak a zaznamenávání EKG jsou zobrazovány na LED displeji a zároveň přenášeny do aplikace Health Mate v telefonu. EKG hodnoty a záznamy ze stetoskopu jsou vyobrazeny v aplikaci spolu s kvalitou EKG signálu (normální sinusový rytmus, fibrilace síní nebo neprůkazné) a potenciální detekcí onemocnění srdečních chlopní. Všechna data, měření, grafy a stetoskopické záznamy mohou být okamžitě sdíleny s osobním kardiologem a lékařem.

Withings Move ECG: Záznam EKG pomocí analogových hodinek

Společnost Withings si klade za cíl vytvářet designové produkty, které pomohou lidem k lepšímu zdraví a splnit kondiční cíle. Hodinky Withings Move ECG ztělesňují tento závazek kombinací medicínských technologií a analogovým designem s úžasnou výdrží baterie až jeden rok.

Withings Move ECG obsahuje tři elektrody, z nichž dvě jsou diskrétně integrovány do těla hodinek. Třetí elektroda se skrývá v ocelovém pouzdře hodinek. Pokud uživatelé zaznamenají příznaky jako je palpitace, stačí jednoduše stisknout postranní tlačítko, dotknout se obou stran hodinek po obvodu rámečku a zaznamenávání EKG může začít kdykoliv a na jakémkoliv místě. Po 30 vteřinách bude uživatel informován vibracemi o úspěšném měření. EKG výstup je následně analyzován pomocí proprietárního algoritmu, na jehož vývoji se podíleli odborníci z oblasti kardiologie.

 

 

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip