Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  LEROS a ELKA představují společný zero waste produkt, který pomáhá

LEROS a ELKA představují společný zero waste produkt, který pomáhá

10.12.2019 - redakce Babinet.cz

LEROS, tradiční výrobce léčivých čajů a bylinných směsí, spojil síly s výrobcem spodního prádla ELKA Underwear. Dvě české značky společně mění původně odpadový materiál na vonné pytlíčky do skříně, a zároveň pomáhají lidem, kteří mají malou šanci uplatnit se na trhu práce. „Spojení sil s další českou značkou nám dává smysl, zvlášť když projektem navíc podpoříme lidi, kteří těžko hledají práci,” vysvětluje Tatiana Vomáčková, brand manager společnosti LEROS.

Vonné pytlíčky budou k dostání na e-shopech LEROS i ELKA Underwear za 99 Kč.

LEROS, česká značka s více než 60letou tradicí dodává do vonných pytlíčků ručně nasbírané a speciálně namíchané bylinkovo-vonné směsi z české a slovenské produkce. Výhradně pro ELKU je to směs Máty a citronového aroma. V aromatických Lerosáčcích je to zatím vůně levandule a chystají se další.

ELKA Underwear pak z odstřižků, které zbydou při výrobě bavlněných trenýrek, nechá v chráněné dílně Rukama Nohama vyrobit pytlíčky. Ty šijí maminky handicapovaných dětí a další lidé z Dobříšska, kteří mají malou šanci uplatnit se na trhu práce. Nákupem vonných pytlíčků tedy zákazníci pomůžou lidem, kteří to opravdu potřebují.

„Do projektu jsme se rádi zapojili proto, že podporuje myšlenku zero waste, kterou sdílíme. Už dříve jsme z odstřižků látek, které vznikají při šití našich trenýrek, využívali k výrobě škrabošek na spaní, a teď se přidaly ještě vonné pytlíčky,” dodává Jakub Kofroň, zakladatel ELKA Underwear.

V e-shopu LEROS bude navíc ke koupi limitovaná edice ELKA sáčků se směsí sypaných čajů Pro něj a Pro ni za 149 Kč.

LEROS je tradiční česká značka s pětašedesátiletou historií, která do domovů po celém Česku a Slovensku přináší společně s kvalitními čaji také uzdravení, klid a harmonii v režii sušených bylinek. Ve voňavých čajích se potkává generacemi prověřená moudrost a zkušenost lokálních sběračů, úcta k přírodě a důraz na tradiční a citlivé zpracování úrody tak, aby si uchovala své zázračné vlastnosti. Nechybí ani nezbytné certifikované postupy a receptury posvěcené odborníky i úřady. Z lékáren, drogerií a supermarketů po celé zemi si proto lidé mohou domů přinést to nejčistší z českých zahrádek, luk a lesů a navázat tak na příběh bylinek, jejichž blahodárné účinky znaly už generace před námi a fascinují nás dodnes. Od roku 2018 patří LEROS do skupiny Kofola, která vyrábí nealkoholické nápoje s péči a láskou hned v devíti závodech na pěti evropských trzích. www.leros.cz

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip