Babinet.cz  /  Tvůrčí dílna  /  Ostatní  /  Vánoční stromeček z polystyrenu. Dekorace za pár korun

Vánoční stromeček z polystyrenu. Dekorace za pár korun

9.12.2019 - redakce Babinet.cz

Čas, kdy jsme pro vás na advent objevovali ty nejkrásnější tematické věnce, je ten tam. Prosinec hezky pokročil a tak je pomaloučku ideální doba, abyste se začali připravovat na Štědrý den a s ním vše spojené. Nevíte přesně, co to vlastně konkrétně znamená, jak na to a přitom máte nápadů spousty? Pak určitě sledujte naše každodenní tvoření. Připravujeme toho pro vás už teď přímo velký vánoční balík. Čekají vás svícny nejen na vánoční stůl, podmanivé dekorace, kterými si vždy můžete rychle a levně ještě doplnit vánoční výzdobu, ozdoby na stromek, netradiční i tradiční způsoby balení dárků, okouzlující jmenovky, různé varianty a tipy, co se prostírání štědrovečerního stolu týče. To vše a mnohem, mnohem víc u nás už brzy najdete.

Dnes odstartujeme toto prosincové tvoření úžasnou vánoční dekorací. Půjde o blýskavou miniaturu vánočního stromku. Tato dekorace vám pod rukama vznikne za pár minut a utratíte za ni všeho všudy třicet korun. Tímto stromečkem si můžete ozdobit jakýkoliv vánoční koutek, či pracovní stůl v kanceláři.

Na výrobu vánočního stromečku budete potřebovat:

  • Malý polystyrenový kužel (zakoupíte do pěti, až osmi korun v každém květinářství. Velikost můžete uzpůsobit dle libosti, ale na větší rozměry v naší tvůrčí dílně ještě určitě dojde. Tentokrát se proto doporučujeme raději držet této roztomilé miniatury)
  • Sadu malých baněk (taktéž zakoupíte v hobby obchodech. Takováto sada těch nejmenších baněk stojí do dvaceti korun. Ale můžete použít i ty, které už máte doma a nevyužíváte je. Barvy také zvolte dle své nálady a fantazie)
  • Tavnou pistoli
  • Kdo chce, může vrch stromečku ozdobit proutěnou, či drátkovanou hvězdou

Jak budete při výrobě vánočního stromečku postupovat:

  • V případě této dekorace je tvoření skutečně šup šup. Připravte si vše na jedno místo a jediné, co musíte udělat, je rozehřát tavnou pistoli
  • Poté, pomocí malých kapek silikonového lepidla upevňujte vánoční baňky k polystyrenovému kuželu. Začněte od špičky a pokračujte směrem dolů. Úhledně lepte jednu baňku vedle druhé
  • Když máte polystyrenový stromek hotový, upevněte na špičku nakonec hvězdu, pokud jste se rozhodli dávat

 

Napsala Bára Klímová

zdroj foto: simplymodernmom.com

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další články tvůrčí dílny

Náš tip