Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Odpočívejte o Vánocích s květinovou výzdobou

Odpočívejte o Vánocích s květinovou výzdobou

2.12.2019 - redakce Babinet.cz

O Vánocích je kolem nás mnohem víc věcí k vidění, víc zvuků a víc rozruchu. Občas bychom ale možná radši na těch vjemech trochu ubrali. A právě to je dobrý důvod, proč při vánočních výzdobách sáhnout po květinách. Květy ze sebe během těch svátečních zmatků vyzařují pocit klidu.

Tak trochu jiné dekorace

Je to to nejkrásnější období roku. Ale i tak jsou Vánoce často obdobím stresu a dlouhých seznamů úkolů. Takže pokud byste je letos chtěli prožít trochu klidněji, co kdybyste začali se změnami v dekoracích? Prvním krokem by byly květiny v pastelových barvách. Jejich pomocí doma vytvoříte vánoční atmosféru i oázu klidu a pohody zároveň.

Kouzlo květin

V květinách je něco jedinečného, díky čemu nás vždy uvolní a uklidní. Tak proč čekat? Pusťte se do toho a zaplňte domov tulipány, hyacinty, sasankami nebo modřenci. Hlavní barvou by přirozeně měla být sněhově bílá. Barevnou paletu pak můžete rozšířit o jemné pastelové barvy obohacené o přírodní odstíny a růžové akcenty.

Nebo, alternativně

Proč nevyměnit vánoční ozdoby za tulipány a hyacinty? Vše bude hned vypadat pohodověji. Pokud se k tomuto řešení odhodláte, pověste na stromeček malinké vázičky a naplňte je vodou a květinami. Na špičku stromečku pak můžete umístit vázu plnou tulipánů, sasanek a tuberózy. Skvělý způsob, jak svému domovu dodat vánoční atmosféru bez zbytečného nepořádku.

 

Zdroj: ilsysays.com

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip