Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Jak se vyhnout suché pokožce?

Jak se vyhnout suché pokožce?

28.11.2019 - redakce Babinet.cz

Žijeme ve středoevropském pásmu a máme to štěstí, že si můžeme užívat různorodosti počasí v jednotlivých obdobích roku. To ale s sebou přináší i některé nevýhody. Podzim a zima představují střídání teplot, chlad, mráz i vítr, a to vše vysouší naši pokožku.

Suchá pokožka má sníženou schopnost vázat vodu, slábne, ztrácí vitalitu a rychleji stárne. Mimořádně suchá pokožka je dokonce drsná, popraskaná a tvoří se na ní šupinky. V takových případech dochází snadněji k infekcím.

Je tedy potřeba o svou pokožku náležitě pečovat a dopřávat jí dostatečnou hydrataci a výživu, a to zejména v období chladných měsíců. Základem zdraví a spokojenosti je zdravý životní styl. Často zapomínáme přes den dostatečně pít, a tak se často stává, že dochází k celkové dehydrataci organismu, tedy i pokožky. Je důležité využívat k čištění pleti spíše šetrné přípravky. Při sprchování či koupeli je lepší si dopřávat péči hydratačních produktů, které jsou šetrné k pleti.

Značka Lactovit se již 20 let věnuje intenzivnímu výzkumu výhod mléka pro péči o pokožku a těchto příznivých účinků začala využívat ve svých produktech. Díky speciálnímu složení obohacenému o proteiny, vitamíny, minerály a lipidy zajišťuje pokožce optimální výživu a hydrataci. Jde ovšem ještě o krok dál a spolu s technologií mikrokapslí PROTEIN CALCIUM přináší to nejlepší z mléka do nejhlubších vrstev pokožky. Hloubkově ji vyživuje, posiluje proti vnějším vlivům a podporuje regeneraci buněk, aby pokožka zůstávala hebká, pružná a zářivá.

Lactovit hluboce uznává hodnoty rodiny, péče a otevřenosti stejně jako známá topmodelka a matka Daniela Peštová, pro kterou je samotná péče základem zdraví, spokojenosti a krásy. Proto se stala ambasadorkou značky Lactovit a na začátku listopadu představila regenerační řadu Lactovit Lactourea, světového experta v boji proti suché pokožce.

Exkluzivní složení řady s obsahem kyseliny mléčné a čisté urey poskytuje suché pokožce důležité živiny, hydratuje ji a regeneruje do hloubky. Navrací jí tak svěžest a mládí, které je vidět i navenek.

www.lactovit.cz

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip