Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Hit letošního podzimu? Krásná a zdravá pleť

Hit letošního podzimu? Krásná a zdravá pleť

11.11.2019 - redakce Babinet.cz

Letošní podzim hlásá přirozenost, decentnost a jemnost. A to nejen v módě a oblékání, ale i v celkovém vzhledu. Přirozená jemná vizáž a především zdravá a krásná pleť budou vévodit letošnímu podzimu. Zjistěte proto, jak si zachovat zdraví a vitalitu pleti, a to i v případě, že máte přecitlivělou nebo hypersenzitivní pleť. Krása a zdraví pokožky je totiž dostupná všem, stačí jen znát triky, jak o ni vhodně pečovat a čeho se vyvarovat.

Podzim je období, kdy naše pleť a pokožka celkově nejvíce trpí. Jednak přechází z horkého letního počasí do studeného, sychravého a suchého a dobře jí neudělá ani rapidní střídání teplot, kdy zažíváme studená rána a teplejší poledne a odpoledne. Navíc je naše pleť po létě zanesena řadou toxických a škodlivých látek. Například i takové grilování zanechává na pleti stopy a neprospívá jí ani pocení a nejrůznější opalovací krémy, které jsou často nedostatečně odstraněny. Hned v začátku podzimu tak toho má naše pokožka před sebou víc než dost.

Čistit, čistit a čistit – zdravou i narušenou pleť

Základem krásné a zdravé pleti je v první řadě čištění, na které bychom měly maximálně dbát zejména v rizikovém podzimním období. Nejprve je totiž nutné odstranit škodliviny a nečistoty, kterými je pleť po létě zanesena a dále se zaměřit na pravidelné a kvalitní čištění. Nečistoty a toxické látky, které by v naší pleti zůstaly, by mohly zejména v nadcházejícím problematickém období způsobit nejednu potíž.

Jako nejkvalitnější a pleti nejprospěšnější se ukazuje čištění, které probíhá na takzvané duobázi, neboli ve dvou fázích. V první fázi se pleť odlíčí, zbaví se usazených nečistot, prachu mastnoty a potu. A v druhé fázi už přichází řada přímo na čištění, které hloubkově ošetřuje a regeneruje pokožku a stará se o její vitalitu a zdraví.

Ani ženy s citlivou, narušenou pletí by v žádném případě neměly zapomínat na její čištění. Maximální pozornost ale musí věnovat výběru vhodného přípravku. Doporučeno je vybírat především v lékárnách nebo u výrobce, zajímat se o klinické testy přípravku, doporučení dermatologů a zkušenosti pacientů s obdobným problémem. Obecně jsou vhodné přípravky fungující na principu duobáze, které respektují svrchní vrstvu pokožky a nenarušují bariérovou (ochrannou) vrstvu pleti (např. 2Derm). Právě pro narušenou pleť je kvalitní čištění maximálně vhodné, dokáže totiž zabránit dalším problémům a také po aplikaci dovede krátkodobě upravit porušený stav pokožky.

Podzimní líčení pro přirozený vzhled

Narušená, nemocná nebo hypersenzitivní pleť je problémem sama o sobě, a co teprve pokud jde o její líčení. Ale ani v případě, že žena trpí na nejrůznější ekzémy nebo záněty kůže, není nutné se líčení vzdávat. Jen je třeba místo drogerií navštívit lékárnu nebo se tázat na informace u výrobce přípravku. Nutné je totiž volit dermatologicky ověřené přípravky a v ideálním případě je vybírat, po konzultaci s kožním lékařem nebo v lékárně.

Dokonale vyhlazená a sjednocená problematická pleť, která pod vrstvou krému nebo make upu nepálí, ale dokonce se hojí, už není jen snem. Mohou za to takzvané tónovací bariérové krémy, které myslí, jak na zdraví, tak na dokonalý a přirozený vzhled pleti (např. 2Derm Colour). Krémy dokáží dodat pleti krásný přirozený vzhled, díky rozjasňujícím pigmentům se zvládnou přizpůsobit odstínu pleti a dokonale s ním splynout. Jejich bariérová funkce zároveň dovede poskytnout pokožce náhradní bariérový systém. Pleť se tak hojí, obnovuje svoji přirozenou bariéru a přitom je přirozená, krásná a svěží. Co víc si přát?

Navíc díky tomu, že bariérové krémy existují i ve své transparentní variantě, tedy bez barevných pigmentů, jsou ideální i na místa mimo obličej, kde není nutné sjednocení tónu pokožky, a kde by případně mohlo dojít k nežádoucímu obarvení ošacení.

Tři body pro zdravou a krásnou pleť

Pokud nechcete patřit mezi ty, které během chladných měsíců bojují s kožními problémy nebo zhoršenou kvalitou pleti, měly byste mít stále na paměti alespoň základy správné péče. Ušetříte si tak řadu starostí a zbytečných problémů. Stačí se jen vyvarovat základních chyb. Seznamte se proto s principy správné péče!

Pravidelné důkladné čištění pleti

Čištění pleti je základ pro zdravý a krásný vzhled. Neměly bychom tedy zapomínat na pravidelné důkladné čištění pokožky, a to jak večer tak ráno. Večer z pleti odstraníme všechny nečistoty, pot a mastnotu a umožníme pokožce, aby se přes noc regenerovala a samočistila. Ráno je pak nutné opět pomocí čištění odstranit nečistoty, které se během noci vyplavily na povrch. Ani ranní čištění totiž není možné opomíjet, natož se rovnou bez čištění pleti opět nalíčit. Vyplavené nečistoty bychom tak totiž opět „vrátily“ do pokožky, což by následně mohlo způsobit nemalé problémy.

Každodenní odlíčení pleti

Asi nejhorší, co může žena své pleti udělat je ji neodlíčit. Vrstvy líčidel tak zůstanou na pokožce, ta se takzvaně neotevře a nemůže se přes noc regenerovat a samočistit. Navíc „těžká“ líčidla pleť oslabují, způsobují rychlejší stárnutí a mohou vyvolat i kožní problémy. Ani ranní čištění v tomto případě pleť už příliš nezachrání, protože během noci do sebe absorbovala některé látky z líčidel, ale i škodlivin a nečistot, které na ní během dne ulpěly.

Nahrazení make upu tónovacími bariérovými krémy

Podpora zdraví, vitality a přirozeného vzhledu pleti se stává novodobým trendem, a to je dobře. Zejména na podzim je vhodné nahradit klasický make up tónovacím bariérovým krémem, protože ten dovede jednak pleť sjednotit a vyhladit, ale také se stará o její zdraví, kdy obnovuje přirozenou bariéru pokožky. A protože podzim a zima je pro pleť nejvíce rizikové období, kdy trpí na suchost nebo podrážděnost, měly by se tónovací bariérové krémy stát součástí kosmetické výbavy každé ženy. Téměř nutností jsou pak pro ženy, které trpí například na lupénku, ekzémy nebo záněty kůže.  Je to pro ně jeden z mála způsobů, jak si udržet i narušenou pleť krásnou a podpořit její zdraví, právě tvorbou náhradní kožní bariéry.

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip