Babinet.cz  /  Magazín  /  Cestování  /  Dovolená v Rumunsku: Vydejte se po stopách Drákuly a zavítejte do Bukurešti i Banátu

Dovolená v Rumunsku: Vydejte se po stopách Drákuly a zavítejte do Bukurešti i Banátu

14.11.2019 - redakce Babinet.cz

Většina turistů se vydává na dovolenou na západ, jih nebo sever Evropy, východ je tak trochu neprávem opomíjen. Přitom i východní část Evropy nabízí dovolenou plnou nezapomenutelných zážitků. Přesvědčte se o tom sami třeba na Balkánském poloostrově při poznávání Rumunska.

Rumunsko láká na úchvatnou přírodu, majestátní hory a tajuplnou historii, kde hlavní role patří Drákulovi. Tak kde začít s poznáváním této jedinečné země?

Vydejte se do přírody a po stopách knížete Drákuly

I přestože se neřadíte k velkým milovníkům přírody, ta rumunská vás jistě dostane. Scenérie země je velmi různorodá, a tak si na své přijde opravdu každý. Obdivovat můžete vysoké karpatské hory, krásně zvlněné kopce a pláně, tajemné jeskyně a krasové útvary nebo se pokochat pohledem na Dunaj či pobřeží Černého moře.

V přírodě lze spatřit řadu pro nás netypických zvířat. Výjimkou nejsou pelikáni, divocí koně, medvědi hnědí nebo vlci evropští.

Pokud se vám z přírody nechce ihned do města, pak to vezměte přes oblast, o které se zmiňuje každý průvodce pro Rumunsko, a tou je známá Transylvánie. Vidět můžete města a vesnice, která se od dob středověku příliš nezměnila. Zavítat jednoznačně musíte i na území slavného upíra, nejnavštěvovanější je Drákulův hrad Bran, domnělá hrobka v klášteře ve Snagově a jeho rodné město Sighisoaru.

Rumunsko je finančně dostupné, a to i hlavní metropole

V žádném případě nesmíte v Rumunsku minout ani Bukurešť. Hlavní město se pyšní nespočtem památek a turistických míst, mezi nejoblíbenější patří komunistická stavba Nicolaie Ceaușesca, historické centrum města a řada muzeí, jedno cílí na historii, druhé na lidová umění a třetí na tradiční stavby Rumunska.

Obavy z toho, že by vás návštěva Bukureště finančně zruinovala, můžete hodit za hlavu, dovolená v celém Rumunsku je cenově velmi dostupná. Pokud ale uvažujete, čím platit, pak rozhodně nespoléhejte jen na platební kartu, v hlavním městě s ní sice pochodíte, avšak v chudších částech země budete potřebovat i místní měnu, kterou je rumunské leu.

Pohostinnost lidí na východě vás překvapí

Místní měnu oceníte především při putování po zapadlých částech země a malých vesničkách, kde se dočkáte nejen skvělé pohostinnosti obyvatel Východu, ale také výborné tradiční kuchyně. Ochutnáte nejrůznější druhy klobás, salámů a tmavých tlačenek, oblíbené jsou směsi z hovězího, vepřového a skopového masa nebo polévka ciorba a tradiční zelné rolky.

Pokud se vám v Rumunsku posteskne po domově, pak vyrazte za českou stopou do Banátu, která se nachází v jihozápadním cípu Západních Karpat. Kromě toho, že si zde popovídáte v rodném jazyce, odvezete si i jedinečné zážitky a zavzpomínáte spolu s místními na české tradice, zvyky a možná dojde také na nějaké lidové písně.

 

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip