Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  5 tipů, jak zažehnout ve vztahu jiskru

5 tipů, jak zažehnout ve vztahu jiskru

13.11.2019 - redakce Babinet.cz

V dnešní uspěchané době se neustále za něčím ženeme. Spoustu věcí bereme jako samozřejmost, komunikace upadá a mezilidské vztahy často řešíme převážně přes telefon nebo sociální sítě. Společenský tlak je velký a není se čemu divit, když se na vás neustále ze všech stran valí, že proto abyste byli spokojení, musíte mít skvělou práci, hodně peněz, být dokonalí a hlavně šťastní. Základem všeho ale je mít spokojený vztah. O tom už se tak často nemluví. Podstatný je ten sám k sobě a hned za ním následuje ten partnerský. Udržet spokojený a naplňující partnerský vztah je běh na dlouhou trať a rozhodně to není procházka růžovým sadem. Dáme vám pár tipů, jak spojit příjemné s užitečným, aby vaše láska kvetla.

1. Přemýšlejte, než vezmete telefon do ruky

Ač si to už skoro ani neuvědomujeme nebo si to nechceme přiznat, telefon se stal pro  dnešní vztahy úhlavním nepřítelem. Spoustě lidem už přirostl k ruce a neustále bez duše scrollují po displeji, aniž by věděli proč. Zeptejte se sami sebe, zda pokaždé, když vezmete telefon do ruky, je to proto, že v něm něco cíleně hledáte, telefonujete nebo píšete email? Pokud byste se na tohle zaměřili, zjistíte, že reálně telefon budete používat ani ne polovinu času. Zkuste se s partnerem domluvit a po příchodu domů věnovat čas jeden druhému a společným aktivitám a telefon nechat na chodbě na poličce v tichém režimu.

2. Pořiďte si budík

Tenhle bod souvisí s bodem č.1. Proč že si máte pořídit budík? Protože do ložnice moderní technologie nepatří. Za prvé pro zdravý spánek je naprosto špatné dívat se minimálně patnáct minut před usnutím do zářícího modrého světla a za druhé proto, abyste se věnovali sami sobě, svým myšlenkám, povídali si se svým partnerem, užívali si jeden druhého a byli jednoduše přítomnější a vyrovnanější. A když už jsme u toho, k věcem, kterým byste se měli v ložnici věnovat, telefon rozhodně nepotřebujete.

3. Zarezervujte si jeden víkend v měsíci jen pro vás dva

Tenhle bod nepodceňujte. Buďte nekompromisní. I když máte děti nebo spoustu práce, nikdy nezapomínejte na to, že na vztah jste vždy jen vy dva a od něj se odvíjí všechny další podstatné věci ve vašich životech. Co takhle strávit romantický víkend na zámku a mít k dispozici veškerý komfort, který si jen umíte představit? O nic se nestarat, vypadnout ze stereotypu a jen tak si bezstarostně užívat. Chateau Mcely je pro wellness víkend jako stvořený. Nudit se nebudete. Kromě skvělé gastronomie a wellness můžete vyrazit na výlet luxusním vozem, který je možné si v rámci pobytu zapůjčit. Pro hosty je k dispozici Lexus RX a navštívit můžete nedaleký zámek Loučeň nebo krásnou ZOO Chleby.

4. Probourejte stereotyp

Společné zážitky jsou pro vztah neskutečně důležité. Vymýšlejte příležitosti, jak se vzájemně obohatit. Láká vás degustační večeře o osmi chodech, skok z letadla nebo zavzpomínat na studentská léta a chodit do tanečních? Jděte do toho. Jakákoliv aktivita, která se liší od každodenní činnosti vás spojí ještě víc. Místo klasické večeře si udělejte piknik v přírodě a před odchodem do práce nechte svému partnerovi na lednici lísteček s romantickým vzkazem. Život je hra, tak si hrajte.

5. Komunikujte otevřeně

Domněnky. Dělá si je každý a často jsou zdrojem nedorozumění a zbytečných konfliktů. Zkuste být upřímní a říkat si s partnerem věci na rovinu, i když víte, že to nebude příjemné. Mějte na paměti, že nevyřešené a potlačené problémy nikdy jen tak neodejdou, jen se hromadí a je jen otázkou času, kdy bouchnou. Čím dřív a při banálních věcech se spolu naučíte komunikovat na přímo, tím jednodušší vývoj vašeho vztahu bude. S kým jiným byste měli jednat otevřeně o svých pocitem a problémech než s člověkem, s kterým žijete? Zkuste na tom začít pracovat.

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip