Babinet.cz  /  Magazín  /  Cestování  /  Lipno si užijete i v zimě! Zkuste místní nové sjezdovky

Lipno si užijete i v zimě! Zkuste místní nové sjezdovky

13.11.2019 - redakce Babinet.cz

Lipno láká návštěvníky asi především v letních měsících. Mnozí totiž zapomínají, že je tady spousta zajímavostí a zábavy i přes zimu.  Navíc jedna z nejoblíbenějších atrakcí, tedy Stezka korunami stromů, je v provozu celoročně.

Letos navíc přichází další novinka. Místní skiareál Lipno otevírá třetí crossovou trať. „Na letošní sezonu chystáme rozšíření skiareálu o dvě nové sjezdovky a přibude také dvousedačková lanovka. Udáváme současný trend rodinného lyžování, a proto bude jedna z tratí zábavný Snowcross. Tento směr nám dlouhodobě potvrzují také pozitivní reakce našich klientů,“ uvedl mluvčí Skiareálu Lipno Vojen Smíšek.

Kromě toho ve skiareálu nejdeme dvě skicrossové tratě s tunelem, měřený slalom a snowpark. Výhodou je, že skipasy lze zakoupit v samoobslužných pokladnách. „Namísto současných čtyř klasických, zavádíme dvanáct samoobslužných pokladen, které klienta intuitivně provedou procesem nákupu. Doba odbavení se dle provedené studie a zkušeností z alpských středisek zkrátí z pěti na tři minuty oproti klasickým pokladnám. Hosté se tak za zážitky dostanou rychleji, což považujeme za důležitý krok kupředu,“ podotkl Smíšek.

Skipas lze nabít na takzvanou Lipno.card. Jakmile si člověk tuto kartičku pořídí, tak si může dobíjet skipas také online, předem, z pohodlí svého domova. I letos na návštěvníky Lipna čekají nejrůznější akce jako Kramolínský obřák, lipenský mistr nebo S ČT Sport na vrchol.

I v zimě navíc funguje oblíbená stezka korunami stromů, na které člověk vůbec nezaznamená, že jde do kopce. Tak mírně se tady stoupá. Po cestě navíc můžete pozorovat kartičky, na kterých je vždy uvedeno, jak staré jsou stromy, které dosahují takové výšky, ve které se právě nacházíte. Stezka se nachází na kopci, ale nemusíte zoufat, jezdí k ní totiž lanovka, což je nesporná výhoda. Samotná stezka korunami stromů je pak bezbariérová. Lyžař s pěti a vícedenním skipasem má na stezku 25% slevu.

Kromě nové snowcrossové trati na návštěvníky ale ještě jedna nová sjezdovka. Ta se jmenuje Lipenská a je vhodná pro rodiny s dětmi. Kromě toho návštěvníci nejspíše ocení také novou dvousedačkovou lanovku nebo rodičovský přenositelný skipas. Ten mohou využívat dva dospěláci, kteří mají třeba jedno starší lyžující a mladší nelyžující dítě a v polovině dne se chtějí vystřídat.

Lipno nad Vltavou je jihočeská obec, kterou najdeme na levém břehu nádrže Lipno. Žije v ní cca 650 obyvatel. Jde o významnou rekreační oblast, která nabízí plno zábavy jak v létě tak v zimě. Slabší zde bývá podzim a jaro.

Na sever odtud najdeme areál Lipno-Kramolín, kde jsou kromě sjezdovek také běžkařské dráhy. V létě zde lze využít různé autokempy, ale i větší či menší hotely a penziony.

V obci je potom letní kino, v létě se tady pořádají závody ve vodním slalomu, nebo v raftingu. Jsou zde také spodní divočejší proudy takzvané Čertovy proudy, se kterými si není radno zahrávat. Kromě toho všeho zde v roce 2003 proběhlo mistrovství světa v raftingu.

Více informací na lipno.info

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip