Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Blíží se advent. Tipy na výrobu domácích vánočních vůní za pár korun

Blíží se advent. Tipy na výrobu domácích vánočních vůní za pár korun

11.11.2019 - redakce Babinet.cz

Vánoce jsou pro mnohé stresujícím časem. Všechen ten shon, stres a bláznění kolem svátků se rok co rok opakuje. Ale nezapomínejte, že jaké si to uděláte, takové to budete mít. Proto se na chvíli zastavte a vnímejte blížící se advent. I když je v podstatě ještě za poměrně dalekými humny. Připravte svůj domov na tuto kouzelnou dobu. K tomu vám rychle dopomohou svíčky a rozmanité vůně, které k Vánocům neodmyslitelně patří. A to vše za pár korun.

Ještě stále máte čas, tak nač ty stresy?

Čas adventu není o stresu a o pobíhání z jednoho obchodu do druhého. Advent je k vám velice přívětivý a přímo vybízí k tomu, aby se člověk na chvíli zastavil. Můžete si tak úplně v poklidu a pomalu teprve rozmyslet, jaké budou vaše letošní vánoce. V pohodlném křesle, zachumlaní pod dekou, či u krbu si můžete uváženě a s rozmyslem třeba sepsat vánočních dárků, nebo představu o cukroví, které chcete letos upéct. Buďte o krok napřed a zkuste tento rok opravdu vnímat, jak se blíží ty nejkouzelnější dny v roce.

Připravte se na advent a umocněte jeho půvab

Kdybyste hledali synonyma pro slovo advent, která by to byla? Měkké světlo, teplo, svařené víno, koledy, pomoučený vál připravený na cukroví, jmelí? To všechno k adventu jistě patří. Stejně tak neodmyslitelně, jako vůně a svíčky. A přesně proto pro vás dnes máme několik senzačních tipů, jak rozvonět advent v plné parádě.

  • Vonná skořicová svíčka

Bohatě postačí, když si vezmete vyšší skleničku, nebo vyšší nádobku svíčky, která je již vyhořelá. Pomocí tavné pistole pak libovolně po obvodu upevníte špalíčky skořice. Skořicový obal můžete dozdobit mašlí, nebo jutou. Pak jen stačí vložit do kalíšku svíčku a máte hotovo.

  • Pomerančová svíčka

Dokážete si představit advent bez vůně pomerančové kůry? Pokud ne, tenhle svícen vás jistě potěší. Možná jste jej dělali už jako děti, ale časem jste na něj zapomněli. Což je velká škoda. V pomeranči jednoduše vyřízněte a vydlabejte otvor tak akorát velký a hluboký na čajovou svíčku. Tu pak do otvoru vložíte a zapálíte. Pomeranč dozdobte zapíchaným hřebíčkem, nebo zase můžete použít skořici, šípky, jehličí, cokoliv vás jen napadne.

  • Domácí Pot pourri

Namíchejte si svou vlastní sušenou směs. Budete potřebovat jen nasušené prvky, které jsou v souladu s vašimi čichovými buňkami. Nebojte se citronů, pomerančů, borovicových šišek, oříšků, šípků, jeřabin, vanilky, jablek a tak dále. Ze všeho, co jde nakrájet, uděláte malé kousky. Vše pak na topení usušte. Poté vhoďte do uzavíratelné nádoby. Zakápněte vonným olejem, protřepte a nechte 5 dní místit vůně. Poté si domácí Pot pourri naaranžujte do mističek a rozestavte po bytě.

  • Dřevitá vůně

A jako poslední vonnou možností jsou úplně obyčejné šišky, kterých je venku dostatek. Stačí se jen projít a pár si jich nasbírat. Až si je přinesete domů, omyjte je, nechte prosušit a poté je dejte do trouby. Na plech, který si vyložíte pečícím papírem, rozmístěte šišky dostatečně daleko od sebe a na 200 stupňů je takto prohřívejte 20 minut. Až je vytáhnete, budou nádherně vonět. A přesně tak budou vonět i následujících pár týdnů.

 

Napsala Bára Klímová

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip