Babinet.cz  /  Magazín  /  Pod lupou  /  Pošta, kurýr, nebo osobní vyzvednutí? Před Vánoci bude rušno hlavně v externích výdejních místech

Pošta, kurýr, nebo osobní vyzvednutí? Před Vánoci bude rušno hlavně v externích výdejních místech

3.11.2019 - redakce Babinet.cz

Čeští zákazníci, kteří letos budou objednávat vánoční dárky online, plánují masivně využít tzv. externí výdejní místa. Vyplývá to z průzkumu* společnosti Seznam.cz, ve kterém to uvedlo 70 % dotázaných. Nejvíce budou externí sklady vytížené v Praze. Naopak v malých obcích s méně než tisíci obyvateli dotázaní častěji volí doručení domů kurýrem.

Lidé, kteří nakupují v online obchodech, si v poslední době oblíbili vyzvedávání v externích výdejních skladech. Tyto služby využívají podle průzkumu dvě třetiny dotázaných. Zájem o ně logicky ještě více vzroste před blížícími se Vánocemi, a to až o deset procent.

Nápor práce čeká pracovníky externích skladů hlavně ve větších městech. „Výraznější zájem o tento typ doručování se dá očekávat v Praze, kde je síť externích výdejních míst nejhustší. V hlavním městě plánují využít tento typ dopravy online objednaného zboží čtyři pětiny dotázaných,“ sdělil Darek Pikálek, marketingový a uživatelský výzkumník Seznam.cz. V malých městech do tisíce obyvatel to mají podle něj v plánu jen tři pětiny respondentů.

„Možnost vyzvednout si zboží ve výdejních místech si získává přízeň nakupujících hlavně proto, že se podle nich jedná o cenově dostupnější variantu, než je doručení kurýrem. Zároveň je ale možné si zboží vyzvednout v libovolný čas a na místě, kde se to lidem nejvíce hodí, například cestou z práce,“ vysvětluje Pikálek.

Externí výdejní sklady v závěru roku navýší počet poboček

O letošních Vánocích chtějí poskytovatelé nabídnout větší pokrytí. „Síť výdejních míst Zásilkovny roste, do konce roku jich v České republice budeme mít necelé tři tisíce, na Slovensku kolem šesti set. Rozšiřujeme depa a navyšujeme i počet doručovacích automobilů. Zákazníkům zaručujeme dodání nejen do druhého dne, ale často i v den objednání. Novinkou pro letošní rok je služba Mezi námi, která umožňuje lidem zaslat balík někomu jinému jen za pomoci telefonu a platební karty z jakéhokoliv výdejního místa,“ uvádí Milan Šmíd, marketingový ředitel skupiny Packeta, která vlastní Zásilkovnu.

Dramatické rozšíření počtu výdejen plánuje i konkurenční Uloženka. „Naše síť disponuje v současné době více než 1300 výdejními pobočkami napříč Českou republikou a Slovenskem, kde si zákazníci mohou vyzvednout své nákupy. V letošním roce se soustředíme na lepší tracking zásilek pro zákazníky, a především rozvoj doručování na adresu. Ve spolupráci s kurýry zrychlujeme doručení na výdejní místa, většina zásilek je dnes doručována do druhého dne,“ říká Gabriel Kalapoš, ředitel Uloženky.

*Průzkum proběhl formou online dotazování uživatelů služeb Seznam.cz v době od

23. do 30. 9. 2019 (N = 1004, z toho 961 nakupuje v online obchodech, 15+).

Tipy pod stromeček

Samsung Galaxy A40 v limitce od Seznamu

Přejte si letos od Ježíška elegantní mobilní telefon Samsung Galaxy A40 v limitované edici, který obsahuje nejoblíbenější aplikace české internetové jedničky Seznam.cz. Díky němu se můžete připravit na vaši zimní dovolenou s aplikací Mapy.cz, děti na cestách po příbuzných zabavíte Pohádkami a díky Full HD displeji si pak v chladných měsících vychutnáte videa z videoportálu Televizeseznam.cz. Dual SIM telefon je zároveň skvělým pomocníkem pro ty, kdo potřebují využívat soukromé i pracovní číslo. Nejvýhodněji seženete telefon na nákupním rádci Zboží.cz.

O Vánocích investujte do bezpečí. Dětem i seniorům darujte chytré hodinky

Investujte do bezpečí svých nejbližších a pořiďte jim chytré hodinky Helmer s GPS lokátorem a možností volání. Poslouží nejen ke kontrole vašich dětí, ale i starších rodičů či prarodičů. Zatímco ratolesti můžete sledovat při cestě do školy, senioři budou mít dobrý pocit, že se v případě potřeby vždy dovolají pomoci. Díky vložené SIM kartě můžete na hodinky zavolat a sdělit vše potřebné. Tlačítko SOS volání pak nositelům umožní zavolat na přednastavená čísla. V případě problému si tak senior nebo dítě zvládne hravě přivolat pomoc a vy navíc hned víte, kde se nachází. Nejvýhodněji je koupíte díky nákupnímu rádci Zboží.cz, kde je najdete už za cenu od 1300 Kč.

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip