Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Skvělý pomocník při detoxu i prevenci proti rakovině. Zařaďte ho do jídelníčku

Skvělý pomocník při detoxu i prevenci proti rakovině. Zařaďte ho do jídelníčku

29.10.2019 - redakce Babinet.cz

Červenou řepu spousta lidí buď miluje, nebo nenávidí. Kde kdo ji má spojenou se školní jídelnou a nemůže ji ani vidět. Kritika také často padá na její aroma. Ve skutečnosti se ale jedná o zeleninu plnou vitamínů, která by na našem talíři neměla chybět, a to nejen na podzim. Jak na ni, aby byli spokojeni i nároční strávníci a remcalové?


Řepa obsahuje mnoho vitamínu B a C, dále v ní najdeme  provitamín karoten, vápník, hořčík, draslík, sodík, křemík, železo, selen, zinek, kyselinu listovou, antioxidanty betain a betacyanin a cenné stopové prvky cesium a rubidium.

Tato zelenina je výborná prevence rakoviny a také slouží jako podpora při jejím překonávánní. Perfektní je především popíjení řepné šťávy. Jen pozor, nesmí vás potom vyvést z míry červená moč a exkrementy.

Řepa je také skvělá na detox. Přidejte ji do smoothie, nebo popíjejte právě zmíněnou šťávu. Neutralizuje škodlivé látky v těle, podporuje jejich následné vylučování z mozku a střev. Jde pak o látky jako olovo, hliník, cholesterol či radioaktivní látky.

Řepa dále zlepšuje činnost mozku, má pozitivní vliv na kardiovaskulární systém, zpomaluje projevy stárnutí, pomáhá při trávení a vylučování, snižuje cholesterol v krvi, pomáhá proti lupům a zároveň posiluje kosti.

Vyzkoušejte i naše recepty

 

Napsala Zuzana Zelenková

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

christiana66
30.10.2019 13:30

Červenou řepu mám ráda, jen záleží na její úpravě. Je ale pravda, že si ji doma nepřipravuji, dávám si ji jen v restauraci.

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip