Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Celá ČR  /  ZOO Wroclaw - tip na výlet do Polska 10

ZOO Wroclaw - tip na výlet do Polska 10

3.7.2019 - redakce Babinet.cz

Místní ZOO byla založena před více než 150 lety a je tak nejstarší zologickou zahradou v Polsku. Patří také mezi nejpopulárnější polské i evropské zoologické zahrady a mezi 10 nejnavštěvovanějších zahrad v Evropě.

Rozloha ZOO je 33 ha.Chovají zde kolem 1100 druhů zvířat v celkovém počtu 12 000 kusů. Tím se, co do počtu chovaných druhů zvířat, srovnávají i s pražskou ZOO. U 8 druhů zvěře jsou celosvětovými kordinátory jejich záchranných programů. 12 krytých pavilonů o rozloze 1,5 hektaru umožňuje návštěvu i v zimě, dále jsou zde pro zvířara volné výběhy a pro návštěvníky restaurace a stánky s občerstvením. ZOO nabízí i možnost pronájmu sál až pro 180 osob, kde lze organizovat různá setkání nebo konference.

Návštěvnost se díky novému Afrikáriu, postaveném za 2,5 roku a 240 milionů zlotých (cca 1,5 miliardy Kč) v roce 2014, zvedne z 600 000 návštěvníků až na 2 miliony. Aktuálně je 1,7 mil návštěvníků, o víkendech je jich i 23 000, což je téměř maximum s ohledem na komfort při prohlížení.

Největší atrakcí Afrikária je obrovské akvárium se 2 miliony litrů vody, po jehož dně vede klenutý skleněný tunel. V něm mají návštěvníci pocit, jako by se pohybovali po mořském dně a mohou sledovat, jak kolem nich i nad nimi proplouvají nejrůznější druhy ryb, včetně žraloků, a další větší i menší mořští tvorové.

Orientaci po zoologické zahradě, najít nejbližší východ, toaletu nebo restauraci, navštívit 50 nejoblíbenějších druhů zvířat nebo využít připravenou vyhlídkovou trasu výrazně usnadní aplikace Mapa ZOO (viz níže "užitečné odkazy"). Jde o nástroj, který umožňuje naplánovat obcházení zahrady a zejména rodičům s dětmi najít vše zajímavé. Připraveny jsou 4 trasy - od krátké, dvouhodinové „zimní“ cesty, po celodenní trasu pro opravdové milovníky ZOO.

Velmi praktickou funkčností je možnost jakékoli úpravy okružních cest na základě zvoleného výběru zvířete, žijícího v ZOO. V mobilní aplikaci je uveden seznam doby krmení pro jednotlivá zvířata. Zvláštní upozornění vám jej připomene s ohledem na vzdálenost od místa krmení.

Na mobilní mapě ZOO najdou uživatelé také šest bodů označených ikonou kamery. Po dosažení konkrétních umístění vám aplikace umožní vytvořit virtuální pohlednici, sdílet ji na sociálních médiích nebo ji odeslat přátelům.

ZOO Je členem Evropské a světové asociace zoologických zahrad, spolupracuje se zahraničními ZOO, Liberec, Ostrava, Praha, vyměňuje si i pracovní stáže v rámci studijního programu Leonardo.

Ceny vstupného jsou 40 zlotých pro děti, studenty do 26 let a důchodce, nebo 50 zlotých pro všechny ostatní (1 Zlotý = zhruba 6 Kč)

Otevřeno je denně, včetně sobot, nedělí a svátků.

Doporučený čas na prohlídku je 3 – 4 hodiny, z toho samotná hala Afrikánia zabere 1,5 – 2 hodiny.

 

Galerie (zobrazíte kliknutím na obrázek):

 

Užitečné odkazy:

http://zoo.wroclaw.pl

Škoda jen, že přestože má zdejší ZOO ambici oslovit i návštěvníky z České republiky jako z nejbližšího zahraničí, webové stránky s informacemi najdete v angličtině a němčině, ale v češtině nejsou.

Mapa ZOO je k dispozici jako aplikace, ke stažení je zde:

Android - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sii.wroclawzoo&gl=PL,

 

Poloha:

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další tipy

Náš tip