Babinet.cz  /  Tvůrčí dílna  /  Přírodní materiály  /  Běloskvoucí věnec s okrasnou dýní. Sluší hlavně chaloupkám

Běloskvoucí věnec s okrasnou dýní. Sluší hlavně chaloupkám

18.10.2019 - redakce Babinet.cz

Dýně, dýně, dýně. Dýně jsou momentálně všude, kam se podíváme a jejich čas ještě chvilinku potrvá. Proto se tak i dnes pustíme do dýňového tvoření. Dekorativní věnec, na němž byla upevněná právě okrasná dýně, už znáte. Dnes si ukážeme další variantu takového věnce. Konkrétně tak uvidíte, jak nádherný kontrast vytváří běloskvoucí podklad a barevné přírodniny. Naprostá pastva pro oči. Filcová postavička navíc neskutečně svádí k tomu, abyste si věnec pověsili třeba na dveře chaloupky, na stodolu, nebo jej darovali jako prezent své kamarádce, mamince, sestře, nebo tchýni, která rozumí laskavému humoru.

Na bílý podzimní věnec budete potřebovat:

  • Bílý vyplétaný korpus (koupíte jej v každém květinářství. Tento korpus už znáte z dřívějších ukázek naší tvůrčí dílny)
  • Tavnou pistoli
  • Přírodní prvky kombinované s umělými (na našem věnci vidíte dýni, slaměnky, šípky, heřmánek, makovičky, kvítky, atd.)
  • Pokud chcete, můžete si filcovou postavičku svépomocí vyrobit sami (nepotřebujete nic jiného než trochu fantazie, kousek nitě a jehlu, nebo tavnou pistoli, nůžky a špejli, ke které postavičku upevníte pomocí silikonového lepidla. V tomto stavu připevníte postavičku k věnci zapíchnutím do vhodného spleteného místa, nebo jej přichytíte silikonovým lepidlem)

Jak budete při výrobě bílého podzimního věnce postupovat:

  • Jak je zmíněno výše, bílý vyplétaný korpus si samozřejmě můžete koupit v květinářství, nebo v hobby obchodech. Ale také nemusíte. Pokud se u vás třeba už takto vyplétaný korpus povaluje z dřívějška, ale není už moc hezký, stačí jej v několika vrstvách natřít barvou. Pokud se pro nátěr rozhodnete, nechte pořádně uschnout a až pak se pusťte do tvoření, kterého se už určitě nemůžete dočkat
  • Nyní si rozehřejte tavnou pistoli a pomocí silikonového lepidla začnete ke korpusu upevňovat samotné dekorativní prvky. Nezapomeňte vybrat výsostné místo právě pro okrasnou dýni
  • Vrstvěte a zdobte dle vlastní fantazie, nebo se klidně inspirujte kousek po kousku přímo naší ukázkou

 

Napsala Bára Klímová

foto: Babinet.cz

 

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další články tvůrčí dílny

Náš tip