Babinet.cz  /  Recepty  /  Nápoje  /  Cholesterol jsme vyzvali do boje zázračně léčivým čajem

Cholesterol jsme vyzvali do boje zázračně léčivým čajem

18.10.2019 - AndreaP.

Dnešní recept bude tak trošku netradiční, asi si říkáte, copak je opravdu zapotřebí psát článek na čaj? Vždyť se vezme jen sáček čaje (případně čaj sypaný), zalije se vodou a je to. Ale chyba lávky ... kdo z vás už dělal čaj z jablečných slupek? Takovýto čaj obsahuje díky odvaru z jablek hodně pektinů, který snižuje cholesterol. A právě vysoký cholesterol je to, co trápí v dnešní době mnoho lidí. A kdo chce, může si čaj dochutit také přidáním nějaké té bylinky, třeba aromatické máty, uklidňující meduňky, černého bezu a podobně. A tak si pojďme říct, jak na tento úplně (ne)obyčejný čaj.

Jablečné slupky dobře usušíme (ideálně je pozvolné sušení v troubě při teplotě cca 40 stupňů. Nasušíme si pochopitelně větší množství, které pak uschováme v dobře uzavíratelné sklenici či dóze.

Na jeden hrnek čaje pak potřebujeme zhruba slupky z jednoho středně velkého jablka. Tyto usušené slupky dáme do studené vody, postavíme na sporák a přivedeme k varu. Necháme zhruba 2 minuty povařit, pak odstavíme a necháme dalších 10 minut louhovat. Sladíme nejlépe medem. Čaj je možno pít jak horký, tak studený.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další recepty

Náš tip