Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Jedlá soda, nepřekonatelný pomocník v kuchyni i lékař

Jedlá soda, nepřekonatelný pomocník v kuchyni i lékař

14.10.2019 - redakce Babinet.cz

Dneska si povíme k čemu všemu je dobrá jedlá soda. Tenhle pomocník za pár korun je doslova nepřekonatelný a to jak na různé potíže tak i při úklidu. Jak na ní, kdy ji lze používat?

Jedlá soda by měla být vždycky doma a to nejen do nejrůznějšího pečení, kdy ji můžeme využívat místo klasického kypřícího prášku. Pomůže například na pálení žáhy. Maličkou kávovou lžičku stačí zapít vodou a bude po problému.

Bělí zuby

Pokud už vás nebaví utrácet za pasty, které bělí zuby, nebo za bělení zubů u specialisty, zkuste jedou sodu. K tomu, abyste vyrobili nepřekonatelné bělidlo, stačí právě soda a 3% peroxid vodíku. Kdo by nechtěl používat peroxid, protože to přeci jen není nic moc dobrého, tak stačí nanést sodu na kartáček před čištěním zubů a pěkně s nimi všechny několikrát přejet. Není však dobré používat ji denně. Stačí párkrát v týdnu.

Pokud chodíte k hygienistce na Air flow, pak vězte, že jde opět jen o pouhou sodu.

Lze jí také neutralizovat pach z úst, stačí udělat roztok lžíce sody a dvou deci vody, kterou si vypláchnete stejně jako ústní vodou. Pachy budou překryty.

Také je možné malé množství nasypat do dlaně, přidat šampon a směsí si umýt vlasy. Soda je vyživí a posílí, navíc zaručeně odstraní zbytky gelů a laků na vlasy.

Pryč s mastnými skvrnami

Fajn je také na změkčení chodidel. Stačí nasypat pytlík jedlé sody to tři litrů vody a dopřát si koupel. Pemzou pak snadno odstraníte zbytky tvrdé kůže.

Sodu můžete také nasypat do odpadů, do toalety, do pračky, proti vodnímu kameni a čas od času do myčky, se vším tímto si poradí. Silně zaneřáděné nádobí zle pak nechat ve vodě s rozpuštěnou sodou odmočit, všech nečistot vás zaručeně zbaví.

Lze s ní také dobře odstranit mastné skvrny, stačí udělat pomocí vody kašičku a nanášet přímo na ně před praním.

 

Napsala Zuzana Zelenková

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

normální chlap
14.10.2019 16:33

Minule jste sodou leštili drahokamy :-) Obávám se, že tímhle to už nepřebijete :D

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip