Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Ústní voda pomůže se zápachem z odpadkového koše, či zažloutlými nehty

Ústní voda pomůže se zápachem z odpadkového koše, či zažloutlými nehty

9.10.2019 - redakce Babinet.cz

Čistá ústa a svěží dech. Zdá se, že účel ústní vody je jasně daný. Opak je však pravdou. Umí toho podstatně víc a její síla tkví právě v oné svěžesti, potažmo v jejím složení. Pomůže vám i tam, kde by vás na první dobrou možná ani nenapadlo. Pročtěte si naše tipy a vyberte si, k čemu ji využijete příště.

  • Zápach z odpadkového koše

Samozřejmě, že vynášení odpadků, ani občasné vymytí koše, se neodkládá. Bakterie a zápach určitě nejsou nic, o co v domácnosti stojíte. Ústní voda sama o sobě odpadkový koš samozřejmě nezachrání. Ale podstatně zmírní pach, který se z něj line. Koš tedy vyneste, vymyjte a než jej začnete plnit, vhoďte do něj papírový ubrousek bohatě navlhčený právě ústní vodou.

  • Čistý kartáček

K čemu je vám platná správná technika čištění zubů, když tou opravdovou hrozbou je nakonec váš kartáček? Kdy jste jej naposledy vyčistili, nebo hůř, vyměnili? Nikdy nic nezkazíte, když jednou týdně ponoříte na noc kartáček do kelímku s ústní vodou. Zbavíte ho tak všech bakterií a nečistot.

  • Zažloutlé nehty

Alkohol, který většina ústních vod obsahuje, vás dokonale zbaví zažloutlého tónu na vašich nehtech. Na vatový tampon stačí nanést trochu ústní vody a nehty vyčistit. Při takovéto pravidelné kůře budou nehty o poznání světlejší a lesklejší.

  • Kamínky v prstýnku

Stříbrný prsten s kamínkem dokáže učinit ženskou ruku velmi půvabnou. Pěstěná ruka s takovýmto šperkem vždy upoutá pozornost. Ale kamínky, vsazené do prstenu, postupem času ztrácí svůj lesk a třpyt. Hledáte li marně způsob, jak kamínky vyleštit tak, aby se opět blýskaly na sto honů, sáhněte po ústní vodě. Smíchejte trochu ústní vody s jedlou sodou a vymíchejte tužší pastu. Touto pastou poté vyleštěte kamínky. Zbavíte je škrábanců, budou opět hladké a lesklé.

 

Napsala Bára Klímová

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

normální chlap
10.10.2019 16:47

Šmarjá, kde se to pořád bere tyhle rady? Ústní voda ani soda nevyleští poškrábané kameny zasazené do šperku. I nejlevnější napodobeniny se dělají ze skla o tvrdosti alespoň 5.5 podle Mohse a tam nějaká soda nemá šanci. Pravé drahokamy jsou ještě mnohem tvrdší, ostatně právě proto se používají ve špercích. Osleplé kameny potřebují především vyčistit a to zejména na zadní poše, protože právě ta odpovídá za jejich lesk. Na to stačí vatička nebo jemný kartáček (zubní) a libovolný čistící prostředek (kromě těch mléčně bílých co "nepoškrábou" - ty šperk zaručeně poškrábou). Pokud není kámen v osazení přístupný zezadu, musí se použít ultrazvuková pračka (občas ji mají v Lídlu) nebo klasicky u klenotníka s vyjmutím z osazení.

run3unblockedaz
11.10.2019 03:29

I like your all post. You have done really good work. Thank you for the information you provide, it helped me a lot. I hope to have many more entries or so from you. t rex game

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip