Babinet.cz  /  Recepty  /  Upečme si...  /  Blesková roláda pokaždé jinak

Blesková roláda pokaždé jinak

29.9.2019 - AndreaP.

Je nedělní dopoledne, venku za okny je typické podzimní počasí. V hrnku na stole máme kávu či čaj a rodina mlsně krouží kolem s tím, že má "na něco chuť". A tak vše nasvědčuje tomu, že nastal ideální čas upéct rychlý (nejen) nedělní moučník. Recept na tuto roládu je geniálně jednoduchý, a to hned z několika důvodů. Jeho příprava je opravdu rychlá, potřebujeme malé množství surovin, které máme většinou doma, naplnit si jí můžeme podle momentální chuti vždy něčím jiným a hlavně, pokaždé se nám povede. Pojďme na to.

Na těsto potřebujeme :

  • 5 vajec
  • 5 lžic cukru krupice
  • 5 lžic polohrubé mouky
  • 1/2 lžičky prášku do pečiva

Rozdělíme bílky od žloutků. Z bílků ušleháme pevný sníh. Do tohoto ušlehaného sněhu z bílků opatrně zašleháme žloutky, cukr a mouku s práškem do pečiva.

Těsto vlijeme v tenké vrstvě na pečící papír a v předehřáté troubě poměrně zprudka upečeme.

Ještě horké ihned srolujeme a necháme vychladnout.

Vychladlou roládu rozrolujeme a naplníme. Plnit se dá čímkoliv, jako tip uvádíme klasickou ušlehanou šlehačku, pařížskou šlehačku, marmeládu, nutelu, jakékoliv ovoce, různé krémy.

Naplněné srolujeme a necháme vychladit. Před podáváním lehce pocukrujeme, můžeme rovněž pocákat například čokoládovou polevou.

Tip: část mouky můžeme nahradit kakaem, vznikne nám tak tmavé kakaové těsto jako základ.  Stejně tak můžeme vyměnit za ořechy - máme ořechový základ, kokos - kokosový.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další recepty

Náš tip