Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Zlatá horečka se vrací v podobě zlatých mincí

Zlatá horečka se vrací v podobě zlatých mincí

26.9.2019 - redakce Babinet.cz

Každý člověk má potřebu zajistit se do budoucna. Finanční obnos vhodný k investici je však u každého odlišný. Investovat se dá různě, do nemovitostí, umění, akcií. Co takhle odložit část svých peněz „na horší časy“ do komodity, která si svou hodnotu udržuje po tisíciletí?

Investice

V dnešní drahé době má člověk jen omezené možnosti k investování. Pokud nejste takzvaně za vodou a nemůžete si dovolit vkládat peníze do nemovitostí, drahých šperků či obrazů od světoznámých malířů, tak jsou pro vás investiční mince tou správnou volbou. Stačí si odkrojit z rodinného rozpočtu pár stokorun a uložit je do zlata, a to doslova. Právě tento kov stoupl na ceně od roku 1933 více než 50x bez ohledu na války, krize či změny vlád. Investoři a sběratelé, kteří v minulých letech nakoupili zlaté nebo stříbrné mince, si nyní mnou ruce. Některé série se zhodnotily za poslední desetiletí až trojnásobně.

Originalita

Nemusíte být jen pasivní sběratelé. Ano, máte možnost vybírat již z vyražených mincí, ale pokud chcete obohatit český sběratelský trh o vaši vlastní originální ražbu, nic není problém. Můžete darovat zlatou minci k promoci, k významnému jubileu nebo jako svatební dar, možnostem se meze nekladou. Nejenže budete originální, ale darujete opravdovou hodnotu, která časem poroste.

„Češi vidí v mincích především vhodný dárek pro všechny generace. Stále více si ale uvědomují, že jde o zajímavou investiční příležitost. Například cena mincí z poslední lunární série se pohybuje blízko cen investičních slitků. Díky vysoké poptávce a omezenému počtu vyražených kusů jejich cena však v čase rychle roste a brzy výrazně převýší cenu kovu. Například půluncová stříbrná Rok Krysy z Lunární Série II., před 10 lety stála přibližně 400 korun, dnes se její prodejní cena vyšplhala na částku 6000 Kč. ,“ říká Libor Brůna z Golden Gate CZ.

Jistota

Zlatá mince je jistota. Trvalá hodnota mince chrání investici před inflací. Další nespornou výhodou je, že se dají prodat kdykoliv a kdekoliv. Navíc jsou zlaté mince prakticky nezničitelné. Nerezaví, nerozkládají se, zkrátka drží svůj tvar i funkčnost prakticky pořád. Investiční zlato představuje jistotu, nezávislost, rezervu a stabilitu. Důležitou informací navíc je, že investiční zlato je v Evropské unii osvobozeno od DPH.

 

Historie

Zlato se stalo součástí veškerých lidských kultur. Jeho lesk, přirozená krása, snadná zpracovatelnost a nezničitelnost z něj udělaly nesmrtelný drahý kov. Zapsat do historie se mohou i vaše zlaté mince, ať je budete pořizovat s myšlenkou bohatství děděného po generace nebo jako emoční otisk, který je znám pouze jeho nositeli.

 

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip