Babinet.cz  /  Recepty  /  Konzervování  /  Jablečné pyré bez přídavku cukru

Jablečné pyré bez přídavku cukru

24.9.2019 - AndreaP.

Většina z nás, kdo má vlastní zahradu, tak vidí v tuto chvíli jablečné stromy obsypané jablky. Prostě podzim je zde ve své hojnosti a jablka (a také hrušky) patří právem mezi trumf podzimního ovoce. Co s nimi ale po sběru, pokud je nechceme jen naskládat do bedýnek a dát do chladu? Pojďme si společně připravit jablečnou omáčku, neboli pyré,  a to velmi snadno a bez jakéhokoliv přidaného cukru. V zimě se nám pak bude velice hodit.

Potřebujeme :

  • 3 kg jablek
  • šťáva ze 3 citrónů
  • cca 300 ml vody
  • koření dle chuti, doporučujeme vanilku či skořici

Jablka řádně omyjeme a pokrájíme je na menší kostky, nemusíme loupat.  Z chemicky neošetřených citrónů vymačkáme šťávu.

Do hrnce dáme nakrájená jablka, šťávu z citrónů, přidáme vodu a postavíme na sporák. Na mírném plameni vaříme asi 15 minut, v případě potřeby doléváme trošku vody.

Stáhneme ze sporáku a ponorným mixérem rozmixujeme. Poté dochutíme buď vanilkou a nebo skořicí. Rozmixovanou směs vrátíme na sporák a ještě chvíli necháme probublávat.

Přelijeme do řádně vymytých zavařovacích sklenic. Pokud je pyré určeno k rychlé spotřebě, nemusíme již dále zavařovat, jen necháme vychladit a dáme do ledničky. Pokud ale chceme uchovávat delší dobu, musíme ještě krátce sterilovat, zhruba 15-20 minut při teplotě cca 80 stupňů.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další recepty

Náš tip